Авторизація

» » » Новий наноматеріал видобуває водень із морської води Finance.ua

Новий наноматеріал видобуває водень із морської води Finance.ua

Новий наноматеріал видобуває водень із морської води Finance.ua
Водень, необхідний для паливних елементів, можна отримати з морської води, але це дорогий процес, який вимагає багато електрики. Дослідники з Університету Центральної Флориди (UCF) створили наноматеріал, який справляється з цим завданням набагато ефективніше, пишуть Inhabitat і Science Daily.
Сонячне світло – основа «зеленої» енергетики, але в деяких випадках раціональніше використовувати його енергію не для зарядки батарей, а для створення чистого водневого палива, яке легко зберігати і транспортувати. Доцент UCF Ян Ян вже майже десять років працює над виділенням водню за допомогою сонячного світла. В ході цього процесу фотокаталізатор виробляє реакцію за рахунок енергії світла. Але в морській воді фотокаталізатори не працюють – вони не витримують прилипання солі і морської біомаси. Дослідницька група Яна створила новий каталізатор, який добре переносить морське середовище і використовує світло більш широкого спектра.
Каталізатор представлений гібридним наноматеріалом: на поверхні ультратонкої плівки діоксиду титану (найбільш поширеного фотокаталізатора) витравлені крихітні нанопори. Вони покриті шаром дисульфіду молібдену товщиною в один атом. У той час як стандартні фотокаталізатори можуть перетворювати в енергію тільки світло обмеженого спектра, пропускна здатність нового матеріалу значно підвищена. Керуючи щільністю вакансій сірки в його кристалічній ґратці, можна виробляти енергію за рахунок випромінювання, що лежить в діапазоні від ультрафіолетового до близького до інфрачервоного.
На думку авторів дослідження (в якому також брали участь вчені з Тихоокеанської Північно-Західної національної лабораторії в штаті Вашингтон і Університету Цінхуа в Китаї), в разі комерціалізації матеріалу він стане підмогою для економіки Флориди, де в надлишку і морської води, і сонячного світла.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930