Авторизація

» » » Антикорупційне бюро Польщі контролюватиме освоєння Україною польського кредиту

Антикорупційне бюро Польщі контролюватиме освоєння Україною польського кредиту

Антикорупційне бюро Польщі контролюватиме освоєння Україною польського кредиту
Антикорупційне бюро Польщі контролюватиме освоєння Україною польського кредиту
Фото: radiosvoboda.org
Національне антикорупційне бюро України та Центральне антикорупційне бюро Республіки Польщі підписали угоду про співпрацю. Зокрема, йдеться про контроль над освоєнням польського кредиту у 100 млн євро для України на розбудову прикордонної інфраструктури.
Про це йшлося 6 жовтня на прес-конференції за участі директора Львівського територіального управління НАБУ Тараса Лопушанського та голови кабінету директора Центрального антикорупційного бюро Польщі Івони Чернєц.
Як повідомив Т.Лопушанський, у рамках угоди обидва антикорупційні органи будуть відслідковувати освоєння польського кредиту на розбудову прикордонної інфраструктури.
Голова кабінету директора Центрального антикорупційного бюро Польщі Івона Чернєц зазначила: співпраця буде проявлятися у взаємній підтримці під час проведення оперативно-слідчих дій у разі виявлення корупційних правопорушень.
Як нагадала І.Чернєц, йдеться про втілення угоди між урядами України та Республіки Польща щодо кредиту для України у 100 млн євро, з яких 68 млн євро призначені на проекти розвитку прикордонної дорожньої інфраструктури. Міжурядова угода була підписана 9 вересня 2015 року, однак до її втілення підійшли лише зараз.
«Згідно з умовами угоди, ці інвестиції мають бути реалізовані польськими фірмами за участю українських субпідрядників. Кредит матиме на меті гармонізацію інфраструктури з обох боків державного кордону з метою оптимізації пропускної здатності пунктів пропуску», – зазначила І.Чернєц.
З її слів, польське антикорупційне бюро здійснюватиме моніторинг тендерів, організованих українською стороною. «Будемо слідкувати за діяльністю польських фірм, які в результаті цих тендерів будуть відібрані. Також маємо на меті моніторити діяльність українських посадових осіб, які відповідальні за прийняття ключових рішень. Хочемо контролювати здійснення інвестиції, правильність фінансування і витрат наданих коштів», – пояснила І.Чернєц.
Проекти стосуються перебудови інфраструктури на трьох пунктах пропуску – «Шегині», «Краковець» та «Рава-Руська».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930