Авторизація

» » » ШІ навчився визначати брехню по очах

ШІ навчився визначати брехню по очах

ШІ навчився визначати брехню по очах
Американська компанія Converus створила тест, під час якого рух зіниць записується на камеру, а потім алгоритм ШІ на основі цієї інформації визначає, бреше людина чи ні. Технологія EyeDetect користується все більшою популярністю, як більш доступна і менш упереджена, ніж поліграф, пише CNN.
EyeDetect спирається на алгоритм, який оцінює безліч чинників. Ключовим показником є розширення зіниць при відповіді на запитання і швидкість читання. За словами професора Університету штату Юта Девіда Раскіна, розробника технології, наші зіниці розширюються, тому що брехня вимагає більшої енергії. «Це розвивалося як частина інстинкту виживання, – говорить він. – Мозок відчуває додаткове навантаження, і зіниці розширюються, щоб пропустити більше світла і дати мозку більше інформації. Зміна настільки незначна – частки міліметра, і звичайна людина її ніколи не помітить».
Людина, що проходить тест EyeDetect, самостійно заповнює анкету на планшеті, в якій містяться запитання, на які можна відповісти тільки «так» або «ні». Інфрачервона камера відстежує рух очей, миготіння і розширення зіниці. Через 30 хвилин алгоритм видає «оцінку брехні» за шкалою від нуля до 100.
Технологія EyeDetect, яка була запущена в 2014 році, використовується сьогодні в 34 країнах в рамках співбесід і корпоративних досліджень. Устаткування для тесту коштує $4 тис., і від $50 до $150 додатково за кожен тест.
Дослідження показали, що точність EyeDetect і поліграфа однакові – близько 90%. Однак Девід Раскін і інші дослідники кажуть, що результати поліграфа можуть бути упередженими, тому що тести проводяться і оцінюються людьми. Наприклад, екзаменатор може симпатизувати претенденту і не поставити йому уточнюючих запитань або, навпаки, ускладнити хід іспиту, що може спотворити результати. Технологія EyeDetect виключає таку можливість. Генеральний директор Converus Тодд Мікельсен каже, що 80% доходів надходить від банків і підприємств, які ніколи раніше не використовували детектори брехні. Ці компанії хочуть упевнитися, що вони можуть довіряти своїм співробітникам і запобігти корупції.
Спочатку компанія розвивалася за межами США через закон, що забороняє роботодавцям приватного сектора використовувати детектори брехні. Хоча існує виняток для робочих місць в державному секторі. Converus наполягає на більш широкому використанні своєї технології всередині країни, бо недоліки поліграфа ускладнюють заповнення відкритих позицій в митній службі та прикордонний контроль, і ці сектори страждають від гострої нестачі персоналу. Сьогодні деякі відділення поліції США і приватні детективи вже почали використовувати EyeDetect.
«Очі – це дзеркало душі, – говорить Хуан Бекерра, який займається розслідуваннями в компанії Panther Security and Investigations, раніше працював з поліграфом в ФБР, а тепер використовує EyeDetect. – Людина, яка бреше, не може контролювати рухи очей, тому результати тесту дуже складно підробити. Це революційно, і це змінить ринок».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930