Авторизація

» » » «Зареєстрований, а не проживає»: Як оформити субсидію у таких випадках

«Зареєстрований, а не проживає»: Як оформити субсидію у таких випадках

«Зареєстрований, а не проживає»: Як оформити субсидію у таких випадках
«Зареєстрований, а не проживає»: Як оформити субсидію у таких випадках
Мешканка столиці заповнює бланки для отримання субсидії в управлінні праці та соціального захисту населення. Фото: УНІАН
У 2017 році в Україні змінили принцип нарахування субсидії на оплату житлово-комунальних послуг.
Як отримати субсидію, якщо в приміщенні проживають не всі зареєстровані особи, пояснює Domik.ua.
Споживачі, в житлових приміщеннях яких прописані, але фактично не проживають особи, можуть оформити субсидію без урахування доходів прописаних. Наприклад, прописані, але не проживають діти, які навчаються в іншому місті.
У Кабміні повідомили, що оформити субсидію в таких випадках можна, виходячи з кількості споживачів, які фактично проживають. Для цього необхідно в декларації при оформленні субсидії в розділі «склад сім’ї» вказати членів сім’ї, які зареєстровані, але фактично не проживають з субсидіантом. Необхідно написати – «зареєстровані, але не проживають».
Також слід подати заяву з проханням розгляду комісією питання про нарахування компенсації відповідно до кількості фактично проживають споживачів. Щоб документ був розглянутий, необхідно пред’явити довідку про підтвердження непроживання осіб в житловому приміщенні, наприклад:
про місце роботи в іншому населеному пункті;
про навчання в іншому населеному пункті;
про перебування на лікуванні.
«На підставі цієї заяви «Управління соціального захисту» направляє в приміщення заявника державного соціального інспектора. Він в свою чергу, приходить, перевіряє і складає акт. Далі в органі соціального захисту готують подання на комісію. І комісія приймає рішення: призначити субсидію, скажімо, не на п’ять чоловік, а на трьох», – йдеться в повідомленні прес-служби уряду України.
Рішення комісії є обов’язковим для виконання житлово-комунальних підприємств. Субсидія повинна нараховуватися на кількість фактично проживаючих осіб в приміщенні. При розрахунку компенсації враховуються доходи тих, хто проживає в квартирі або будинку.
Нагадаємо, що при нарахуванні субсидії на опалювальний період 2017-2018 рр. розмір компенсації буде розраховуватися виходячи з доходів, які споживачі отримували в I і II кварталах поточного року. Така норма прописана в постанові Кабміну № 609 від 18 серпня 2017 року. Перепризначувати державну допомогу на оплату ЖКП у зимовий період почали з 1 жовтня поточного року.
«При нарахуванні субсидії на неопалювальний сезон доходи будуть враховуватися за III і IV квартал 2017 року», – йдеться на сайті teplo.gov.ua.
В уряді України обіцяють вирішити проблему через яку споживачі своєчасно не отримали компенсацію на льготний період. Причиною ситуації, що склалася чиновники називають неможливість фіскальної служби вчасно надати інформацію про доходи громадян за I квартал поточного року.
Читайте також: З жовтня в Україні будуть нараховувати субсидії по-новому

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930