Авторизація

» » » Уряду потрібно залучати експертів з питань енергетики, – Сапегін

Уряду потрібно залучати експертів з питань енергетики, – Сапегін

Уряду потрібно залучати експертів з питань енергетики, – Сапегін
Енергетичну стратегію України уже схвалили міжнародні експерти. Окрім того, на базі європейських моделей проводяться розробки, які можуть допомогти у створенні енергетичного та прогнозованого балансів. Адже, якщо керуватись нинішньою системою, то про те, що відбувається сьогодні у енергетичній галузі, зможемо дізнатись лише через два роки.
Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» (щобудня о 13:00-15:00 та 17:00-19:00 на телеканалі ZIK) розповів член Економічного дискусійного клубу Сергій Сапегін.
«Енергетична галузь в Україні – єдина, яка має стратегію. Цей документ уже узгоджений і навіть пройшов апробацію серед європейських колег та експертів. Вони погодились із зазначеними орієнтирами», – розповів Сапегін.
Окрім того, зараз ведуть розробки, які передбачають адаптацію європейських моделей для створення поточного енергетичного та прогнозного балансів в Україні.
«До кінця року ми вже повинні мати якісь інструменти для того, щоб бачити, що відбувається у нашій у енергетичній галузі», – зазначив експерт.
Адже енергетичний баланс держави за 2016 рік буде оприлюднено лише у листопаді 2017-го.
«Тобто, лише у 2018-му зможемо зрозуміти, що у нас було два роки тому. Тож, безумовно, на такий баланс спиратися неможливо. Адже зміни в енергетиці, економіці і соціальних відносинах у державі є надто швидкими. Якщо ще й врахувати зовнішню агресію, то зрозуміло, що просто не можемо керуватися такими інструментами для планування економіки та енергетики», – наголосив Сапегін.
Окрім того, існує й проблема не лише у комунікації уряду із населенням, а й з експертним середовищем. Адже ще 10 років тому працювали дві експертно-аналітичні групи, які визначали прогнозований баланс на наступний місяць.
«Зараз цих інструментів не має, а уряд вважає, що може працювати сам, без урахування думки експертів. Думаю, що це велика проблема. Уряду потрібно повертатись обличчям до експертного середовища і залучати його до роботи», – переконаний Сергій Сапегін.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930