Авторизація

» » » Землі все одно має вистачати всім бажаючим, - розповів експерт

Землі все одно має вистачати всім бажаючим, - розповів експерт

Землі все одно має вистачати всім бажаючим, - розповів експертМаксим Мартинюк повідомив, що Кабмін ухвалив документ, що змінює правила розпорядження державними земельними ресурсами під назвою "Стратегія раціонального управління землями сільськогосподарського призначення державної власності".

Зміни вступають в силу в повному обсязі з липня 2017. Що до них належить?

1. Безкоштовне передавання державних земель сільськогосподарського призначення у власність регулюватиметься обмеженнями за площею.

Для розрахунку братиметься формула. Безкоштовно можуть передаватися не більше 25% від площі земель, які було передано у попередній період на конкурентних засадах. Діє також і правило локалізації. Для розрахунку братиметься земля певного району, щоби не допустити вичерпання усього ліміту в межах області, де одиниця землі коштує найдорожче.

Максим Мартинюк зазначає, що землі все одно має вистачати усім бажаючим. А застосування таких обмежень допоможе громадськості краще контролювати процес виділення землі. Перед керівниками управлінь Держгеокадастру на обласному рівні стоїть організація суспільного діалогу. Вони мають пояснити, що можливість роздати безкоштовно протягом наступних трьох місяців певну площу землі базується на результатах попереднього періоду.

Максим Мартинюк бачить два варіанти дій у ситуації, коли заявок назбиралося більше, ніж ліміт площі, яка може бути приватизована безоплатно:

· Створювати чергу із заявників та переносити частину заявок на майбутні періоди;

· Розподілити наявний ресурс пропорційно, за домовленістю із заявниками.

При цьому ділянки, котрі зарезервовано для учасників АТО, зберігатимуть недоторканий статус, хоча практична передача їх у власність буде відбуватися виключно в межах встановлених норм.

2. Безоплатна приватизація має узгоджуватися із сільською радою, на території якої розміщується земля.

Це запобіжний засіб для запобігання приватизації особами з інших областей.

3. Землі, які повернулися з оренди в державну власність, більше не передаватимуться у власність без аукціонів.

Таким чином виключиться схема, коли фермер міг безоплатно приватизувати землю, яка раніше була у нього в оренді.

4. Мінімальна ставка на земельних аукціонах складатиме 8%.

Читайте також: «Укрпошту» та українські банки атакував невідомий вірус

Договори оренди підписуватимуться лише на сім років. А аукціони стартуватимуть із 8%. Як зазначив Максим Мартинюк, це відповідає середньому по країні рівню. Якщо аукціон не відбувся, то лот не буде передаватися за меншою ставкою, буде покращуватися організація торгів.

До основного договору не можна буде складати додаткові угоди з меншою відсотковою ставкою або більшим терміном. Винятком із правила семи років та 8% можуть бути садівничі господарства. Але лише після закладання ягідної плантації або саду.

Агрохімічний паспорт ґрунту прикріплюється до орендної угоди.

Максим Мартинюк зазначив, що цей крок необхідний для того, щоби контролювати ступінь зносу землі та зобов'язувати орендатора відшкодовувати збитки, якщо знос перевищив природні показники.

Максим Мартинюк позиціонує такі зміни, як погані для учасників земельних схем, але добрі для інших громадян України.

Долучайтесь до нас у Facebook

Джерело: gazeta.ua
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031