Авторизація

» » » Нацбанк усунув ряд бар’єрів для українського бізнесу

Нацбанк усунув ряд бар’єрів для українського бізнесу

Нацбанк усунув ряд бар’єрів для українського бізнесуПравління Національного банку пом'якшило заходи валютного регулювання для українського бізнесу. Про це повідомив в.о. голови НБУ Яків Смолій.

Зокрема Нацбанк підвищив максимальний строк для розрахунків за операціями з експорту та імпорту товарів зі 120 до 180 днів, що робить простішим розрахунки українських компаній з іноземними контрагентами.

Крім того, інвесторам дозволили повертати вкладені в Україну кошти. Досі було заборонено купувати та перерахувати іноземну валюту, щоб повернути за кордон кошти, отримані іноземними інвесторами від продажу акцій українських компаній, зменшення статутних капіталів юридичних осіб, або внаслідок виходу з господарських товариств іноземних інвесторів.

Водночас для запобігання відтоку капіталу через тіньові схеми НБУ буде слідкувати за відповідністю таких операцій визначеному переліку умов.

Також регулятор касував заборону на купівлю і перерахування валюти для повернення за кордон коштів, отриманих іноземними інвесторами за операціями з продажу цінних паперів українських емітентів.

Компаніям також дозволять купувати валюту на міжбанківському ринку незалежно від залишків валюти на їх банківських рахунках. Досьогодні купити валюту дозволялося лише тим підприємствам, які мали більше $10 тис. на рахунках у валюті.

За словамі Смолія, ці кроки сприятимуть покращенню інвестиційного клімату в країні та полегшенню діяльності підприємствзовнішньої торгівлі. Водночас він переконаний, що жоднен з цих кроків не призведе до дестабілізації ситуації на валютному ринку.

Читайте також: Одеська поліція затримала медиків-наркокур’єрів (ВІДЕО)

Таких кроків НБУ давно очікував ринок. "Якщо не можна забрати свій прибуток – немає сенсу інвестувати. Україна щороку втрачає 50-80% потенційних прямих інвестицій через внутрішні проблеми з регулюванням. А кожен долар ПІІ – це додаткові інвестиції і робочі місця в суміжних галузях", - пояснють експерти Центру економічної стратегії.

Однак експерти очікують подальшого пом'якшення політики регулятора. За даними Міністерства економічного розвитку і торгівлі, оприлюдненими Центром економічної стратегії за останні три роки 4307 компанії потрапили під санкції за порушення строків розрахунків. Кожна друга компанія була винна в порушенні розрахунків на суму менше $50 тис.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031