Авторизація

» » » Кредити онлайн: декілька зауважень про психологію «позичання»

Кредити онлайн: декілька зауважень про психологію «позичання»

Не секрет, що всі люди різні й різниця не обмежується статтю, віком чи освітою. Люди по-різному ставляться не тільки до погоди й природи, не тільки до мистецтва й політики, але й до грошей. Тобто навіть не до грошових одиниць самих по собі (скажімо, гарна купюра чи монета), але й до кількості монет, купюр чи до цифр на банківському рахунку. Звісно, по-різному ставляться люди й до позик, або кредитів.
Кредити онлайн: декілька зауважень про психологію «позичання»

Якщо спробувати узагальнити, то в питанні позик люди діляться на категоричних прихильників і таких же категоричних противників будь-яких запозичень, включно з банківськими чи й небанківськими позиками. Кажуть, береш чужі й ненадовго, а віддаватимеш свої й назавжди. Жарт? Сумна правда? Але хай як би там не було, ніхто не застрахований і не убезпечений від ситуацій, коли якусь суму доведеться десь позичати. То як же позичити гроші, чи то взяти кредит, щоб не відчувати психологічного дискомфорту?

По-перше, добре поміркуйте, чи цей кредит вам потрібен. Для чого ви берете грошіт? На новий телефон сучаснішої моделі? То чи дійсно це потрібно? Чи, може, терміново потрібні комплектуючі для ремонту комп’ютера, який є вашою «робочою конячкою» й годувальником родини?

По-друге, треба замислитися, яку позику й де брати. Вам потрібен великий банківський кредит? Вас влаштує невеликий кредит онлайн? І ось тут ви маєте добре розуміти різницю між такими кредитами. Жоден із кредитів не кращий і не гірший, просто вони різні! Великий кредит у банку й швидка невелика позика в небанківській фінансовій установі, такій як Moneyveo https://moneyveo.ua/ — це різні фінансові інструменти. Ви ж прекрасно розумієте, що нічого не з’являється нізвідки? Тож прекрасно маєте розуміти, що позика, яку ви можете оформити онлайн, тобто навіть не обов’язково на домашньому дивані, а навіть на улюбленій лаві в улюбленому парку, має коштувати бодай трохи дорожче! Принагідно слід додати, що кожна робота має оплачуватися, а надання позик — це теж робота, причому непроста й доволі ризикована. Особисто ви будете виконувати бодай якусь роботу зовсім безплатно? Тож, звертаючись за позикою, розумійте, що маєте оплатити й роботу, і швидкість.

По-третє, якщо ви розумієте, що з якоїсь причини вчасно віддати кредит не можете, навіть зважаючи на те, що позика невелика, то не заганяйте себе в ще більші борги, а звертайтеся до фінансової установи, яка надавала позику, і домовляйтеся про реструктуризацію. Великого захвату ви не викличете, але й відмови не одержите — кожна фінансова установа зацікавлена у своїй репутації, у поверненні боргів і в задоволених клієнтах. Отож, не починайте «боротися із глитаями», а спокійно й доброзичливо вирішуйте питання ще до того, як воно перетвориться на проблему. Кожна фінансова установа, чи то банк, чи то небанківська фінансова установа, не зацікавлені у «з’ясуванні стосунків».

Людина, яка звертається за будь-якою позикою, завжди стає психологічно вразливою й шукає можливості захисту. Як же можна тут собі зарадити?

Дуже важливо розуміти, для чого ви взяли позику й не картати себе. І саме для свого психологічного комфорту необхідно добре обдумувати кожен свій крок наперед і передбачати всі можливі наслідки, включно з можливим простроченням платежу по кредиту. Якщо це сталося випадково, то це дійсно непростий момент. Але навіть у найскладніших ситуаціях треба зберігати спокій і повагу до себе й до оточення. І якщо ви зрозуміли, що з онлайн кредитом чи з будь-якою іншою позикою щось пішло не так, що повернення позиченого стає проблематичним, то просто визнайте наявність проблем і зверніться до фінансової установи. Бо це якраз той випадок, коли проблема стає спільною, тому обидві сторони зацікавлені в її найкращому вирішенні.

Не замикайтеся в собі, не намагайтеся сховатися чи змінити номер телефону, не проклинайте всіх на світі — такі вчинки тільки погіршать ситуацію. Випийте кави. Заспокойтеся. Зверніться до позикодавця, який напевно так само зацікавлений у ситуації. Позикодавець ніколи не настроєний проти отримувача позики, але завжди готовий шукати шляхи вирішення будь-якої проблеми.

Отож, що робити, щоб зберігати психологічну рівновагу, коли берете позику?

1. Перед оформленням позики переконайтеся, що вона вам дійсно потрібна.
2. До оформлення позики добре вивчіть усі умови повернення грошей і ретельно зважте свої фінансові можливості.
3. Якщо трапилися неприємні несподіванки й повернути гроші важко або навіть неможливо, зберігайте спокій і негайно звертайтеся до кредитодавця, щоб обговорити й узгодити можливі способи виходу із ситуації. Не чекайте, поки ситуація загостриться — не створюйте зайвих проблем.
4. Щоб не сталося, пам’ятайте, що будь-яка проблема якось вирішиться, бо так не буває, щоб не було ніяк. Та й нічого вічно у світі немає з проблемами включно.

Але саме у ваших руках і можливостях ретельно обдумувати й вибирати свої кроки, щоб проблем було якомога менше. У кожній ситуації вихід обов’язково є!

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930