Авторизація

» » » У Київській ТПП презентували потенціал Вільної економічної зони "БРЕСТ"

У Київській ТПП презентували потенціал Вільної економічної зони "БРЕСТ"

У Київській ТПП презентували потенціал Вільної економічної зони "БРЕСТ"У Київській торгово-промисловій палаті 17 листопада 2016 року відбулася презентація Вільної економічної зони "БРЕСТ" на тему «Розвиток двосторонніх економічних зв'язків Білорусь-Україна: можливості ВЕЗ «БРЕСТ».

Учасники презентації були ознайомлені з пільговими умовами ведення бізнесу у Вільній економічній зоні, проектами і продукцією, що випускається підприємствами-резидентами ВЕЗ. У рамках заходу відбулися презентації підприємств-резидентів та індивідуальні переговори.

Завдяки створеним умовам ведення бізнесу у Вільній економічній зоні «БРЕСТ», українські компанії зможуть скористатися безперешкодним виходом на ринок деяких країн Євразійського економічного союзу. Інвестор, організувавши виробництво на території ВЕЗ «БРЕСТ», отримає прямий доступ до ринку п'яти країн - Білорусі, Росії, Казахстану, Вірменії, Киргизстану, а це передбачає:
- Вільне пересування товарів, послуг, капіталу, робочої сили;
- Єдину митну територію ЄАЕС з єдиним митним тарифом;
- Рівні умови господарювання;
- Єдині правила технічного регулювання, єдині санітарні, ветеринарні та фітосанітарні норми.

У заході взяли участь Заступник директора Департаменту промисловості та розвитку підприємництва КМДА Баган Анатолій Олександрович, та радник Посольства Республіки Білорусь в Україні Колесов Юрій Володимирович. До складу білоруської делегації входили заступник голови Адміністрації ВЕЗ «БРЕСТ» Хвалюк Олег Володимирович, директор УП «Пінськдерев-Євро-Меблі» Таранов Дмитро Володимирович, Перший заступник директора з комерційних, економічних та ідеологічних питань ВАТ «Брестмаш» Штурхальов Артем Миколайович, Заступник начальника відділу матеріально-технічного постачання і зовнішньої кооперації УП «Гефест-техніка» Вілесік Руслан Михайлович. З української сторони на заході були присутні Голова Ради директорів підприємств та організацій Осадчий Олександр Володимирович, начальник управління промисловості та підприємництва Шевченківської РДА та керівники підприємств, зацікавлених у виході на ринки Вільної економічної зони "БРЕСТ", серед яких ПрАТ «УХЛ-Маш», ТОВ «Компанія «Енергія води», ТОВ «Епіцентр К» та інші.

Державна установа «Адміністрація вільної економічної зони «БРЕСТ» і Київська торгово-промислова палата, надаючи важливого значення торгово-економічним і науково-технічним зв'язкам між Республікою Білорусь і Україною уклали Угоду про розширення взаємовигідного співробітництва. Свої підписи поставили голова адміністрації Колончук Федір Федорович та Президент КТПП Засульський Микола Васильович.

ДОВІДКА: Вільна економічна зона «БРЕСТ» створена Указом Президента Республіки Білорусь від 20 березня 1996 (до 2046 г.).
Унікальність умов для ведення бізнесу в ВЕЗ «БРЕСТ» зумовлюють такі чинники:
- Сприятливий інвестиційний клімат і знижене податкове навантаження;
- Виключно вигідне географічне положення в центрі Європейського континенту і спільний кордон з ЄС;
- Наявність великого транспортного вузла з можливістю використання всіх існуючих видів транспорту;
- Єдиний митний простір з Росією і спрощений доступ до ринків всіх країн пострадянського простору;
- Сучасна, розвинена інженерна та транспортна інфраструктура;
- Наявність достатньої кількості висококваліфікованих кадрів.
ВЕЗ «Брест» займає спеціально відведену територію і включає в себе три основні ділянки.
Найбільша з них «Козловичі», площею 5 800 га, розташована на північний захід від Бреста уздовж білорусько-польського кордону. Ділянка перетинає автомагістраль, по якій здійснюється переміщення переважної більшості вантажів з Європи в Росію та інші країни СНД. Тут же знаходиться один з найбільших вантажних прикордонних переходів на східному кордоні Євросоюзу.

Друга за величиною ділянка «Аеропорт», площею 1 200 га, розташована в безпосередній близькості від найважливішої міжнародної автомагістралі Е-30 Берлін-Варшава-Брест-Мінськ-Москва. Саме тут створена і розвивається сучасна промислова інфраструктура, що дозволяє розміщувати на підготовлених комунікаціях нові виробництва.
У ВЕЗ працюють інвестори з 20 країн. За обсягом іноземних інвестицій лідерами є: Німеччина - 32%, Росія - 20%, Польща - 16%.

Про високу інвестиційну активність говорить той факт, що резидентами фактично вкладено понад 1 млрд. євро інвестицій, а на виробництвах 78 підприємств-резидентів ВЕЗ «Брест» зайнято понад 20 тис. чоловік.
Підприємствами-резидентами випускається понад тисяча найменувань промислової продукції і товарів. Найбільшу питому вагу займають меблі, морепродукти, м'ясні та кондитерські вироби, фарби і емалі, газові та електроплити, машини і обладнання для дорожньої розмітки.

В даний час пріоритетними інвестиційними напрямками є створення високих технологій в радіоелектронній, машинобудівній, фармацевтичній та автомобілебудівній галузях. Особлива увага приділяється організації експортоорієнтованим і імпортозамінним виробництвам.


Долучайтесь до нас у Facebook, читайте наш канал у Telegram та отримуйте новини прямо у ваш смартфон

ЧИТАЙТЕ ТАКОЖ:
Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Січень 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
28293031