Авторизація

» » » Рішення Єврокомісії ставить під загрозу майбутнє української ГТС

Рішення Єврокомісії ставить під загрозу майбутнє української ГТС

Рішення Єврокомісії ставить під загрозу майбутнє української ГТСВерховна Рада ухвалила звернення до країн Європейського Союзу з-приводу ризиків реалізації проектів з будівництва та використання існуючих транзитних газопроводів в обхід України.

За це звернення проголосували 264 народні депутати.

Звернення Верховної Ради є реакцією на рішення Єврокомісії від 28 жовтня, за яким російському «Газпрому» дозволили збільшити прокачку газу через трубопровід OPAL, який з'єднує «Північний потік» з газотранспортною системою Центральної і Західної Європи. Спочатку «Газпром» міг використовувати тільки 50% потужностей OPAL, тепер, згідно з рішенням комісії, підприємство зможе брати участь в аукціонах на прокачування по цій трубі ще 7,7–10,2 млрд куб. м, тобто отримати доступ ще до 21,4–28,3% потужностей.

У зверненні Верховної Ради зазначено, що Україна, незважаючи на воєнну агресію з боку Російської Федерації, залишається надійним партнером у питанні транспортування природного газу до Європейського Союзу.

Верховна Рада заявила, що згадуване рішення Єврокомісії суперечить стратегії енергетичної безпеки ЄС, яка полягає в диверсифікації маршрутів енергопостачань, і загрожує енергобезпеці країн Центральної і Східної Європи, які будуть залежати від поставок газу з одного джерела.

Також українські парламентарі заявили, що це рішення ставить під загрозу подальше використання української ГТС для поставок газу в Європу.

У звернені акцентовано на тому, що «будівництво газопроводів в обхід України є політично вмотивованим. Його єдиною метою є просування геополітичних цілей Російської Федерації щодо ослаблення України і дестабілізації всього регіону».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Ноябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930