Авторизація

» » » У Службі геології повинні працювати геологи, а не заінтересовані бізнесмени

У Службі геології повинні працювати геологи, а не заінтересовані бізнесмени

У Службі геології повинні працювати геологи, а не заінтересовані бізнесмениПро це під час підписання Меморандуму про співпрацю у сфері геології та надр між Україною та Канадою розповів Міністр екології та природних ресурсів Остап Семерак.

Він зазначив, що для України є цікавою модель реформування використання надр, яка свого часу була запроваджена у Канаді.

"Наша концепція реформування сфери надрокористування на цьому етапі базується здебільшого на європейському досвіді та останніх проведених аналізах європейською комісією. Сьогодні колеги з Канади виявили бажання також долучитися як експерти щодо реформи користування надрами. Розраховую, що це буде взаємовигідне співробітництво для науковців обох країн", - зазначив Остап Семерак.

Водночас, повертаючись до теми реформування Державної служби геології та надр, Остап Семерак зазначив, що в Україні буде докорінно змінено систему функціонування сфери геології та надр.

"У Службі геології повинні працювати геологи, а не заінтересовані бізнесмени. Ми повинні забрати з цієї служби такі функції контролю. Геоконтроль повинен перейти до моніторингово-контрольної служби і геологи повинні займатися розвідкою нових родовищ. Не дивлячись на тривалий занепад науки в Україні, вдалося зберегти досить сильне вітчизняне ядро геологічного співтовариства. Саме ці люди повинні працювати у новій Службі", - підкреслив Остап Семерак.

Міністр також зазначив, що для усунення корупційної складової щодо видачі відповідних ліцензій та дозволів держава має перейти до відкритих конкурсів чи аукціонів з продажу спецдозволів.

"Слід розділити функції Держгеонадр. Не може одна установа займатися і розвідкою, і наданням спецдозволів на видобування, а потім сама ж перевіряти їх виконання. На цьому неодноразово наголошували наші міжнародні партнери та рекомендували розділити виконання функцій», - резюмував Остап Семерак.

Остап Семерак також висловив надію, що канадські та українські експерти і науковці будуть працювати спільно в рамках проектного офісу, який буде створено при Мінприроди.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031