Авторизація

» » » НБУ хоче обмежити обіг готівки

НБУ хоче обмежити обіг готівки

НБУ хоче обмежити обіг готівкиНацбанк хоче обмежити готівкові розрахунки до 50 тис. грн на день.

Національний банк України пропонує встановити граничну суму готівкових розрахунків 50 тисяч гривень для розрахунку фізичних осіб з підприємствами (підприємцями) протягом одного дня за товари, а також фізичних осіб між собою за договорами купівлі-продажу, які підлягають нотаріальному посвідченню, передає прес-служба НБУ.

Зазначається, що Нацбанк виносить на громадське обговорення проект постанови правління НБУ "Про внесення змін до постанови правління Національного банку України від 06 червня 2013 року № 210". Пропозиції та зауваження щодо цього рішення будуть приймати до 5 вересня.

Разом з тим, безготівкові розрахунки можуть здійснюватися без будь-яких обмежень і банки зобов'язані забезпечити безготівкові перерахування на вимогу клієнтів у повному обсязі.

Проект розміщено для громадського обговорення на сторінці Офіційного інтернет-представництва Національного банку України, оскільки відповідно до Закону України "Про засади державної регуляторної політики у сфері господарської діяльності" він має оприлюднюватися з метою одержання зауважень і пропозицій від фізичних та юридичних осіб, їх об'єднань.

"Стратегічним завданням для Національного банк України є підвищення рівня безготівкових платежів в Україні та скорочення обсягів готівкових розрахунків. Це дасть можливість забезпечити стабільні надходжень готівки до банківської системи й прискорити її обіг", - йдеться у повідомленні.

Зростання безготівкових розрахунків збільшить надходження фінансових ресурсів суб'єктів національної економіки в банківську систему та підвищить ліквідність банків. Зменшення готівкових розрахунків сприятиме детінізації економіки країни, зростанню надходжень до Державного бюджету України.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728