Авторизація

» » » Виставити своє майно на продаж через СЕТАМ незабаром зможуть й звичайні громадяне

Виставити своє майно на продаж через СЕТАМ незабаром зможуть й звичайні громадяне

Виставити своє майно на продаж через СЕТАМ незабаром зможуть й звичайні громадянеВчора за участю заступника міністра юстиції з питань виконавчої служби Сергія Шкляра та представників ДП «СЕТАМ» відбувся круглий стіл на тему: «Реалізація майна через електронну систему СЕТАМ: перспективи розвитку та напрямки вирішення проблемних питань».

Серед питань, яких порушувалияс під час "круглого столу": механізми реалізації арештованого майна: від отримання Заявки до формування Протоколу, роз'яснення умов та підстави зупинення торгів, розгляд лотів, по яким виникали питання. Також учасники обговорили шляхи підвищення ефективності реалізації арештованого майна та майна банків.

Як зазначив генеральний директор ДП "СЕТАМ” Віктор Вишньов, не зважаючи на те, що ми працюємо з 2014 року, є необхідність проводити подібні зустрічі в експертному колі із залученням громадськості та представників ЗМІ з метою роз’яснення механізму функціонування електронного аукціону СЕТАМ.

Сьогодні ми зібрали усіх наших замовників торгів для того, щоб продемонструвати, хто, на якому етапі і за що відповідальний. Ми є лише організаторами аукціону, який відбувається за чітко встановленими правилами, погодженими із замовником торгів. Основні механізми роботи СЕТАМ налаштовані таким чином, щоб уникнути необхідності ручного втручання в роботу системи, таким чином, людський фактор виключений.

Основне питання, через яке на нашу адресу неодноразово лунали обвинувачення – це стартова ціна лотів. Втім, СЕТАМ не має до цього жодного відношення. Співробітники СЕТАМ можуть лише вносити інформацію в систему, відповідно до інформації, яку надає замовник торгів.

Так, оцінку арештованого майна відповідно до законодавства проводить державний виконавець, який залучає до цього процесу сертифікованого суб’єкта оціночної діяльності. Більше того, якщо оцінка суттєво занижена, на торгах дана ціна стає стартовою і може бути суттєво підвищена (так, в минулому місяці був випадок, коли в процесі торгів ціна на актив з 800 тис. грн. зросла до 5,5 млн!)


Нещодавно ми досягли позначки продажів у 1 млрд грн. Ми дуже сподіваємося на успішність реформи виконавчої служби, яка надасть змогу суттєво збільшити обсяги майна, що виставляється на торги, а значить зростуть і обсяги реалізації.

Вже до кінця року ми поставили собі амбітні плани досягти позначки у не менше ніж 2 млрд грн. реалізації.

Крім того, ми постійно працюємо над розширенням кола замовників торгів. На сьогодні, крім виконавчої служби та Фонду гарантування, вже підписані договори на співпрацю з декількома комерційними банками, завершується процедура акредитації в Фонді держмайна…

Продовжується робота над пошуком нових замовників серед державних органів та установ. У найближчих планах – запуск нового напрямку: добровільна реалізація майна фізичних та юридичних осіб. Це суто комерційний проект, який дозволить звичайним людям виставити своє майно на продаж через СЕТАМ, що дасть можливість не лише отримати доступ до однієї з найбільших баз покупців, але й може дозволити підняти ціну на актив в процесі торгів.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031