Авторизація

» » » Україна та Білорусь домовилися про співпрацю в енергетичній сфері

Україна та Білорусь домовилися про співпрацю в енергетичній сфері

Україна та Білорусь домовилися про співпрацю в енергетичній сферіМіністр енергетики та вугільної промисловості України Ігор Насалик обговорив із Першим заступником Міністра енергетики Республіки Білорусь Леонідом Шенцем низку питань співробітництва в енергетичній сфері.

Зустріч відбулася 6 червня в рамках поїздки української делегації на чолі з главою Міненерговугілля до Мінська.

Українська сторона підтримала пропозицію білоруських колег щодо відновлення роботи українсько-білоруської робочої групи зі співробітництва у сфері енергетики в рамках роботи Міжурядової українсько-білоруської змішаної комісії з питань торгово-економічного співробітництва.
«Сподіваюся, що робота зазначеної робочої групи сприятиме вирішенню проблемних питань та подальшому взаємовигідному співробітництву сторін», – наголосив Міністр Ігор Насалик.

Одним із важливих питань, обговорених під час зустрічі, є поновлення експорту електроенергії з України до Республіки Білорусь, який було тимчасово призупинено з листопада 2014 року. За словами Ігоря Насалика, поновлення експорту дозволить збільшити навантаження енергоблоків українських АЕС, а також частку атомної генерації у структурі виробництва та зменшити собівартість електроенергії в Україні. Крім того, сторони визначили, що постачання електроенергії здійснюватиме Державне підприємство зовнішньоекономічної діяльності «Укрінтеренерго».

Міністр нагадав, що Міненерговугілля розробило проект розпорядження Кабінету Міністрів України «Про збільшення потенціалу експорту електричної енергії» з метою створення сприятливих умов для експорту електроенергії. Наразі це розпорядження проходить процедуру погодження в органах виконавчої влади, а після його прийняття будуть визначені конкретні терміни та обсяги постачання електроенергії.

Також сторони обговорили технічну можливість транзиту української електроенергії через Білорусь до Литви, забезпечення паралельної роботи енергосистем України та Білорусі, а також отримання аварійної допомоги у разі потреби.

Білоруська сторона зацікавилася перспективами співпраці у сфері атомної енергетики. Зокрема, Україна готова запропонувати свої послуги щодо підготовки та навчання персоналу АЕС у Національному центрі підготовки ремонтного персоналу на ЗАЕС «НАЕК «Енергоатом», де в натуральну величину змодельована ядерна парогенеруюча установка реактора ВВЕР-1000.

Також представники делегацій обговорили можливість надання українськими фахівцями послуг інженерно-технічного супроводу та організації робіт з монтажу, ремонту, реконструкції і модернізації обладнання АЕС. Українські спеціалісти готові поділитися досвідом з ліквідації наслідків радіаційних аварій, транспортування радіоактивних відходів, а також взяти участь у виробництві та постачанні устаткування для АЕС.

Українська сторона наголосила також про готовність до співпраці із білоруськими партнерами в галузі гідроенергетики. Зокрема, двосторонні відносини Всеукраїнської громадської організації «Асоціація Укргідроенерго», до якої входять найпотужніші підприємства галузі, відкрили б можливість поставки в Білорусь гідротурбін гідрогенераторів, гідрогенераторів-двигунів, механічного устаткування гідротехнічних споруд та іншого обладнання.


Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Февраль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728