Авторизація

» » » Про конструктивний діалог бізнесу, правників, громадськості, ЗМІ та влади, або Унікальний досвід Мукачівської міськрайонної спілки підприємців

Про конструктивний діалог бізнесу, правників, громадськості, ЗМІ та влади, або Унікальний досвід Мукачівської міськрайонної спілки підприємців

Головна теза статті: Ані журналісти столичних ЗМІ, ані громадськість в регіоні не очікували на той резонанс і розголос, якого набула унікальна подія - розширена нарада Мукачівської міськрайонної спілки підприємців, на якій було продемонстровано новий рівень співпраці підприємців, правників, представників громадськості та преси. Новинні сюжети на телеканалах, обговорення в кулуарах місцевої ради та виконкому, публікації в інтернет-ресурсах очевидно доводять, що саме такого діалогу громади з владою і не вистачає Україні сьогодні. І Мукачево в цьому напрямі демонструє дуже гарний приклад для наслідування.
Про конструктивний діалог бізнесу, правників, громадськості, ЗМІ та влади, або Унікальний досвід Мукачівської міськрайонної спілки підприємців

Діалог влади з бізнесом породжує важливі ініціативи. Це аксіома для будь-якого розвиненого громадянського суспільства. Однак діалог буває різним. Іноді у вигляді ультиматумів – як наприклад сьогоднішній пікет біля офісу Президента в Києві, основний слоган якого - «Врятуйте малий бізнес» - звичайно є правильним по суті, але не конструктивним за своєю формою. Бо врешті-решт, активісти після двогодинного пікету просто розійшлись по домівкам. Зовсім інший приклад діалогу продемонстрували нещодавно на Закарпатті, де відбулось розширене засідання Мукачівської міськрайонної спілки підприємців, про що ми детально вже розповідали у нашому матеріалі «Нові горизонти Мукачівської міськрайонної спілки підприємців, або На сторожі інтересів бізнесу!».

Між тим ані журналісти столичних ЗМІ, ані громадськість в регіоні не очікували на той резонанс і розголос, якого набула ця унікальна подія, на якій було продемонстровано новий рівень співпраці підприємців, правників, представників громадськості та преси.

Новинні сюжети на телеканалах, обговорення в кулуарах місцевої ради та виконкому, публікації в інтернет-ресурсах очевидно доводять, що саме такого діалогу громади з владою і не вистачає Україні сьогодні. І Мукачево в цьому напрямі демонструє дуже гарний приклад для наслідування.

«Співпраця громадських організацій, правників та журналістів, можливо стане тим унікальним досвідом, який остаточно підтвердить тезу про те, що в Україні є сильне громадянське суспільство, здатне впливати на процеси державотворення за будь-якої влади. Натомість також хочу наголосити на тому, що вже незабаром на Закарпатті буде продемонстрований ще більш високий рівень діалогу бізнесу та влади. Зокрема, буде створене найпотужніше в регіоні об’єднання громадських організацій, які опікуються захистом підприємців у всіх форматах. Ініціаторами такого об’єднання, окрім власне ММСП, стануть Асоціація захисту прав правників, Рада адвокатів Закарпатської області, Центр журналістських досліджень, Мукачівська міська спілка адвокатів, ГО «Рідне Мукачево», Мукачівська асоціація ОСББ тощо. Це об’єднання буде аполітичним, але з чітким наміром впливати на всі процеси, що будуть відбуватись в Закарпатському регіоні», - зазначив у ексклюзивному коментарі голова Мукачівської міськрайонної спілки підприємців Олексій Фазекош.

Зі свого ж боку відзначимо, що приклад успішної діяльності оновленої ММСП говорить про те, що вирішення складних і багатопланових проблем місцевої спільноти вимагає виключно широкого залучення громадськості до пошуку найбільш прийнятних шляхів розв’язання будь-яких проблем. І от одним із механізмів, що забезпечує досягнення громадою спільної мети на засадах поєднання інтересів різних груп та максимального залучення ресурсів громади якраз і є громадський діалог.
Про конструктивний діалог бізнесу, правників, громадськості, ЗМІ та влади, або Унікальний досвід Мукачівської міськрайонної спілки підприємців

Бо саме громадський діалог є унікальним інструментом, який однаково можна використовувати для вирішення як локальних, так і глобальних проблем. Застосування такого механізму у практиці місцевого самоврядування забезпечить згуртування місцевої влади, різних зацікавлених організацій та членів громади для спільного вирішення місцевих проблем, заохочуючи їх до взаємодії, співробітництва та спільного інвестування ресурсів. Адже на місцевому рівні громадський діалог завжди буде опікуватись пошуком ефективних шляхів вирішення проблеми. Про що власне і зазначив новий заступник Спілки Роберт Іванчо, сказавши, що відтепер він займатиметься лобіюванням інтересів усіх підприємців в діяльності місцевої ради, і йому буде дивно, якщо знайдеться хоч один чиновник, який буде виступати проти того, аби в діючих законодавчих рамках допомогти вирішити проблеми бізнесу.

Водночас зараз такий час, що зміни на законодавчому рівні, власне як і зміна парадигми діалогу бізнесу і влади говорить про те, що підприємцям не лише треба рухатися швидше, діяти системно та разом, але й вибудовувати нові майданчики комунікацій зі владою. І дуже показовим є той факт, що за напрям співпраці зі ЗМІ у Мукачівській міськрайонній спілці підприємців відповідатиме директор мукачівського телеканалу “М-студіо” Володимир Шубець. Відтепер він не лише член правління Спілки, але й директор Департаменту взаємин зі ЗМІ. Саме належній інформаційний політиці буде відведене одне з головних завдань діяльності Спілки, тому є впевненість, що В.Шубець, як практичний керівник одного з безспірних лідерів інформаційного простору Закарпаття, стане і головним генератором ідей для належної комунікації між бізнесом і владою, зробить усе, аби належним чином синтезувати усі зусилля бізнесу і донести їх до влади у правильному ракурсі.

Водночас питаннями належної комунікації між підприємцями та правниками опікуватиметься Дарія Біловар, яка є головою Секретаріату Асоціації захисту прав правників та помічником голови Ради адвокатів Закарпатської області.

Стабільна економіка, викорінення корупції, захищеність інвестицій та майна – це базові речі, які наразі турбують підприємців по всій Україні. Водночас і держава має розуміти, що від неї хочуть не дуже багато, але принципових речей: не заважати бізнесу працювати; побудувати відповідну інфраструктуру та умови, щоб робити бізнес в Україні було просто зручно, й третє – допомогти бізнесу сфокусуватись на освіті, науці й технологіях.

Ніхто не каже, що це зробити буде легко, але діалог означає ­ думати, розв'язувати проблеми, шукати рішення разом. Діалог ­ це взаємна допомога: двоє знають більше, ніж один. Діалог – шлях до набуття цих умінь і навичок. Це найприйнятніший спосіб не лише висловитись, а й почути. Не лише поговорити, а й перейти до справи. Не лише переконувати іншого, а й зрозуміти його та домовитися про співпрацю.

Так думають і так працюватимуть в Мукачівській міськрайонній спілці підприємців. А результати не заставлять себе чекати.

Іван Правдін

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031