Авторизація

» » » Cуд у Парижі виніс рішення на користь Ощадбанку, зобов’язавши РФ відшкодувати $ 1,3 млрд

Cуд у Парижі виніс рішення на користь Ощадбанку, зобов’язавши РФ відшкодувати $ 1,3 млрд

Cуд у Парижі виніс рішення на користь Ощадбанку, зобов’язавши РФ відшкодувати $ 1,3 млрд
Cуд у Парижі виніс рішення на користь Ощадбанку, зобов’язавши РФ відшкодувати $ 1,3 млрд
Ощадбанк. Фото УНІАН
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
22 жовтня Паризький Апеляційний судо ухвалив рішення на користь Ощадбанку, яким відхилив спробу Російської Федерації призупинити примусове виконання рішення міжнародного арбітражу від 26 листопада 2018 року на користь Ощадбанку.
Про це повідомляє прес-служба Ощадбанку.
Згідно з зазначеним рішенням арбітражу було визнано, що Російська Федерація несе відповідальність за збитки, завдані в результаті окупації Автономної Республіки Крим.
Згідно з повідомленням, суд оголосив своє рішення за результатами засідання 8 жовтня 2019 року. Основним аргументом Росії було те, що примусове виконання арбітражного рішення в країнах, які меншою мірою захищають державний імунітет, аніж Франція, може спричинити їй шкоду. Росія може понести матеріальні збитки, і її права начебто будуть порушені. Російська Федерація в своїй заяві просила Паризький Апеляційний суд призупинити примусове виконання рішення арбітражу, щоб захиститись від будь-яких спроб його примусового виконання за кордоном. Тим самим фактично Росія визнала, що не має наміру виконувати це рішення.
За результатами розгляду суддя відхилив заяву Російської Федерації про призупинення примусового виконання рішення арбітражу. Суддя вирішив, що наведені Російською Федерацією аргументи є безпідставними та необґрунтованими.
Суд наголосив, що вимоги щодо призупинення примусового виконання рішення слід оцінювати виходячи з конкретних фактів справи і, відповідно, посилання на абстрактні чи гіпотетичні підстави, що були наведені Росією, є неприпустимими.
Апеляційний Суд зазначив, що ризик того, що права Російської Федерації будуть поставлені під загрозу внаслідок спроби примусового виконання судових рішень щодо тих її активів, що користуються імунітетом від примусового виконання, про який в своїй заяві зазначала Російська Федерація, не є достатньою підставою для призупинення примусового виконання.
Питання примусового виконання, в тому числі за рахунок активів, які могли б користуватись імунітетом, є справою виключно місцевих судів у кожній окремій юрисдикції. Крім того, суддя зазначив, що ризик звернення стягнення на суверенне майно не може виправдати призупинення виконання арбітражного рішення. Суддя зауважив, що примусове виконання рішення не поставить під загрозу фінансовий стан країни, і що Ощадбанк, який є надійним комерційним банком, не наражає на ризик можливе повернення коштів у разі скасування рішення. Тому суддя відхилив прохання Російської Федерації та зобов’язав її понести частину витрат на провадження.
Наводячи абстрактні та безпідставні аргументи, Росія всіма силами намагається уникнути виконання арбітражного рішення та неналежним чином користується французькою судовою системою, що ще раз доводить, що Росія відмовляється виконувати власні міжнародні зобов’язання зараз чи в майбутньому.
В Ощадбанку нагадують, що після того, як Росія відмовилась брати участь в арбітражному провадженні, вона намагається зупинити примусове виконання рішення та скасувати його. Росія має обґрунтований інтерес у тому, щоб уникнути участі в судових процесах, пов’язаних із виконанням рішення арбітражного трибуналу, в різних юрисдикціях. Ощадбанк вкотре довів свою здатність протистояти спробам ухилення від виконання арбітражного рішення та в черговий раз зміг захистити свої інтереси.
Нагадаємо, раніше Київський апеляційний суд надав дозвіл та видав виконавчий лист на стягнення з Російської Федерації 1,3 млрд доларів на користь Ощадбанку.
У серпні повідомляли, що Росія оскаржила рішення паризького арбітражу за позовом «Ощадбанку», вказавши, що кримське відділення установи не підпадає під дію договору про захист інвестицій.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31