Авторизація

» » » ФОПи по-новому: Як і коли закони, підписані Зеленським, змінять життя бізнесу

ФОПи по-новому: Як і коли закони, підписані Зеленським, змінять життя бізнесу

ФОПи по-новому: Як і коли закони, підписані Зеленським, змінять життя бізнесу
ФОПи по-новому: Як і коли закони, підписані Зеленським, змінять життя бізнесу
На українських ФОПів чекають зміни
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Президент Володимир Зеленський 17 жовтня підписав указ про невідкладні заходи щодо забезпечення сприятливих умов для діяльності фізичних осіб — підприємців (ФОПів). Проте це не єдиний документ, що стосується фізичних осіб-підприємців. Також цього дня голова держави підписав закон «Про внесення змін до ЗУ "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» та закон «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг».
Ми спробували розібратися, що саме передбачають ці закони та у який термін вони запрацюють в Україні.
Що передбачає указ президента про сприятливі умови для ФОПів
Відповідно до президентського указу № 761/2019, глава держави доручає Кабінету Міністрів протягом двох тижнів розробити та внести на розгляд Верховної Ради законопроєкти, спрямовані на покращення умов для здійснення ФОПами підприємницької діяльності.
Власне, найголовніше в указі – це заборона на перевірку українців щодо порядку застосування реєстраторів розрахункових операцій (РРО) протягом наступних двох років. Однак, окрім цього, президент має на увазі ще й таке покращення для українських ФОПів:
фізосіб-підприємців можна буде віднести до І групи спрощеної системи оподаткування завдяки збільшенню граничного обсягу їхнього доходу на рік, розширити перелік видів їхньої діяльності та надати їм права використання праці найманих осіб.
відповідальність ФОПів за порушення встановленого порядку подання до контролюючих органів звітності, пов’язаної із застосуванням РРО, буде пом’якшена.
процедура РРО під час продажу товарів через інтернет буде прозорою.
з 1 січня 2020 року під час здійснення розрахункових операцій платники податків зможуть тестувати безкоштовне програмне рішення для використання програмних РРО.
Закони щодо РРО та змін у Податковий кодекс
17 жовтня підпис Президента було поставлено ще й на законах № 128-ІХ «Про внесення змін до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг"» та закон № 129-ІХ «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків у сфері торгівлі і послуг», ухвалені Верховною Радою 20 вересня.
Ці документи мають на меті захистити легальний бізнес від недобросовісної конкуренції, вивести з тіньового обігу частки готівкових розрахунків, «сірий» товар та мають покращити ефективність податкового адміністрування і державного контролю за розрахунковими операціями.
Про касові апарати для всіх ФОПів. Закон «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у галузі торгівлі, громадського харчування та послуг» фактично змусить малий бізнес видавати чеки на кожну покупку чи послугу – аби точно звітувати перед податковою про обсяги своєї підприємницької діяльності.
ФОПи переходитимуть на користування касовими апаратами поступово – у два етапи. Перший етап – від сьогодні до 1 жовтня 2020 року, в а другий – з жовтня 2020 року до 1 січня 2021 року.
ФОПи, чий дохід не перевищує 1 мільйон гривень на рік, можуть не використовувати касові апарати до 1 жовтня 2020 року.
До переліку ФОПів, що зможуть обійтися без касових апаратів і після 1 жовтня 2020 року, увійдуть магазини з продажу текстилю (окрім торгових точок на ринках), магазини секонд-хенду, кафе-ресторани швидкого обслуговування, магазини деталей для автомобілів.
Отож, відповідно до закону, з 1 січня 2021 року усі ФОПи ІІ, ІІІ та ІV груп мають використовувати касові апарати. При цьому виняток становитимуть ФОПи І групи, що працюють без найманих працівників і мають дохід до 300 тисяч гривень на рік.
Також з 1 січня 2021 року пропонується підвищити максимальний поріг річного доходу ФОП на спрощеній системі оподаткування, який може належати до II групи платників єдиного податку з 1,5 до 2,5 мільйонів гривень.
Деяким категоріям ФОПів доведеться видавати чеки незалежно від обсягу проданого товару. Цю групу підприємців вже встигли «охрестити» групою ризику: інтернет-магазини, кур’єрські служби, продавці побутової техніки з гарантією, ювелірних виробів, запчастин, а також ресторани, кав’ярні, турагентства, готелі. Це не дасть інтернет-магазинам можливості торгувати «сірим» товаром або контрабандою.
Про РРО. Буде запроваджено програмні реєстратори розрахункових операцій як альтернативу класичним РРО. Нові PPO будуть доступні для операційних систем Windows та Android, а програмним РРО фактично зможе стати будь-який гаджет: ноутбук, комп’ютер, планшет, смартфон із завантаженим програмним забезпеченням. Аби почати користуватися новими РРО, спершу потрібно буде встановити електронний реєстратор розрахункових операцій (безкоштовно), потім – зареєструвати касу та зрештою запровадити перелік товарів. Коли покупець обере певний товар, підприємець «повідомить» податковій про це, онлайн «підсвітивши» той чи інший штрих-код. У таких випадках чек буде електронним – у вигляді QR-коду на екрані гаджету.
Про детінізацію розрахунків у сфері торгівлі. До того ж, аби стимулювати споживачів отримувати чеки, законом впроваджується так званий кешбек, тобто компенсація покупцеві 100% вартості придбаних товарів із суми штрафу за порушення вимог щодо РРО, стягнутого завдяки його скарзі. Таке нововведення заплановане в Україні на 1 жовтня 2020 року. Якщо при покупці на суму від 850 гривень покупець не отримав чек, він може поскаржитися на це, і коли з недобросовісного магазину стягнуть штраф, покупець отримає свою «винагороду».
Детальніше про доленосні для українських підприємців закони можна дізнатися у нашому великому матеріалі за цим посиланням.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31