Авторизація

» » » Нові максимальні роздрібні ціни на сигарети оприлюднила Державна фіскальна служба

Нові максимальні роздрібні ціни на сигарети оприлюднила Державна фіскальна служба

Нові максимальні роздрібні ціни на сигарети оприлюднила Державна фіскальна службаВиробники декларують готовність доплатити акциз за споживача.

Державна фіскальна служба офіційно опублікувала максимальні роздрібні ціни на сигарети, встановлені виробниками та імпортерами після підвищення ставок акцизів.

Згідно з деклараціями виробників, сигарети 68 найменувань тепер будуть коштувати менше, ніж обов'язкові платежі з кожної пачки сигарет з 1 січня 2016 р. В сумі такі платежі становлять 11,84 грн з кожної пачки: 8,52 грн мінімального акцизного податку, 0,09 грн ціна акцизної марки, 1,72 грн податку на додану вартість та 0,52 грн роздрібного місцевого акцизу.

Найдешевші сигарети заявлені за ціною 8,00 грн за пачку. Незалежно від встановленої максимальної роздрібної ціни, виробники та імпортери в будь-якому випадку зобов'язані заплатити всі податкові платежі.

Як повідомляє "112 канал", у виробників залишився менше ніж місяць для продажу сигарет за заниженими цінами. Верховна Рада зобов'язала Кабмін до 1 березня опублікувати мінімальні оптово-відпускні і роздрібні ціни на сигарети.

"Встановлення необґрунтовано низьких цін негативно позначається на роздрібному бізнесі. Ми сподіваємося, що 1 березня ситуація зміниться, після встановлення Кабміном мінімальних роздрібних цін", - заявив Юрій Бондарєв, президент Національної асоціації роздрібної торгівлі.

Колишній міністр охорони здоров'я Микола Поліщук підтримує встановлення цін на рівні не менше ніж 15 грн (50 євроцентів) за пачку: "Поступове, але суттєве підвищення цін на наші сигарети зменшить рівень їх контрабанди до Європи. Знижувати доступ молоді до сигарет, і в перспективі буде знижуватися рівень захворюваності населення якраз тими хворобами, пов'язаними з тютюнопалінням", - заявив екс-міністр.

На переконання Поліщука, ціну сигарет слід було б підняти на початковому етапі до рівня 50-70 центів (зараз - 30 центів).

Джерело в індустрії повідомило про плани компаній боротися проти встановлення мінімальної ціни, в тому числі і в Європейському суді.

Уповноважений з питань бізнесу при Державній фіскальній службі України Тарас Качка підтверджує, що хоча акцизна директива ЄС прямо не забороняє встановлення мінімальних цін, їхнє встановлення на рівні середньозваженого значення на ринку було скасовано за рішенням Європейського Суду:

"З точки зору європейського законодавства, питання з мінімальними цінами не зовсім однозначне. Це правда, мінімальні ціни вже впроваджувалися в декількох європейських країнах, і в більшості випадків вони встановлювалися у відсотковому співвідношенні від середньозваженої ціни на сигарети. Такий підхід, згідно з рішеннями Європейського суду справедливості, не цілком відповідав положенням відповідної директиви, і тому мінімальні ціни були скасовані.

Слід зазначити, однак, що це не означає, що сама по собі система мінімальних цін апріорі суперечить директиві. Суд визнав неправильним саме те, які такі ціни були встановлені конкретними країнами в конкретних випадках.

Ми це чітко бачимо з рішень суду. Більше того, в своїх рішеннях суд прямо вказав, що країни-члени ЄС мають право встановити норми, які б забороняли виробникам та імпортерам тютюнових виробів продавати товари нижче суми собівартості плюс усі податки.

Крім того, слід також враховувати той факт, що в контексті асоціації з ЄС Україна повинна забезпечити механізми, які б перешкоджали контрабанді українських сигарет, які зараз коштують у рази дешевше європейських, до Європи. Встановлення мінімальних цін, наприклад, могло б стати одним із заходів для досягнення цієї мети".

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
2728293031