Авторизація

» » » Три міфи про співпрацю з МВФ

Три міфи про співпрацю з МВФ

Три міфи про співпрацю з МВФ
Три міфи про співпрацю з МВФ

[/i]

Геннадій Балашов

Бізнес-філософ, підприємець, політичний психолог, лідер політичної партії "5.10"
Три міфи про співпрацю з МВФ
Фото: FB balashov.gennadiy
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
В Еквадорі бунти проти Міжнародного валютного фонду, на вимогу якого були скасовані субсидії на бензин і дизпаливо. Різке подорожчання цих продуктів стало причиною масових протестів. Українському уряду є над чим замислитись.
Оригінал на сторінці Геннадія Балашова в Facebook.
Міф 1.
МВФ завдає шкоди економіці країни, якій виділяє транші.
Еквадор, завдяки фінансовій допомозі МВФ, став багатішим. Подивимося на цифри - ВВП стабільно зростає, кількість жителів збільшується і доходи населення теж піднімаються.
ВВП Еквадору на душу населення: 6315 дол. (В Україні - 2963 дол.)
По номінальному ВВП Еквадор займає 59-е місце з 186 країн світу
Средняя зарплата в Еквадорі: 463 дол. в міс. (В Україні - 195 дол.)
Три міфи про співпрацю з МВФ

FB balashov.gennadiy
Дивно! Економічний стан країни стабільно покращується, а Еквадор бунтує. Чому?
На масові протести вийшли корінні народи Еквадору. Якщо порівнювати з Україною, то це, як наші селяни - категорія населення, яка просто не може знайти собі місце в нових технологічних реаліях, яка втрачає робочі місця через нові технології. Якби не гостра політична криза в Еквадорі, самі знедолені еквадорці і не вийшли б на вулиці. Їм просто не вистачило б коштів на самоутримання і довгий страйк.
Міф 2.
Проти МВФ бореться громадянське свідоме населення.
Проти Міжнародного валютного фонду протестують олігархи і бідні верстви населення. Олігархи - тому що вони втрачають державну годівницю через реформи МВФ; найбідніше населення - тому що олігархи промивають їм мізки за допомогою своїх телеканалів, роблячи з МВФ ворога номер один.
Проведемо паралелі з Україною. «Тарифний Майдан», «Земельний Майдан», які фінансує опозиція, це практично те саме явище і з тою самою метою. Дехто намагається використовувати найбідніших українців, щоб зробити державний переворот і взяти владу в свої руки. Селяни, шахтарі, пенсіонери не здатні здійснити справжню проривну революцію в Україні. Їх вимоги до влади дуже вузькі і локальні, їх кишені порожні. Тому опозиція звозить їх на площі, як стадо, і використовує в своїх політичних інтересах. Як і в Еквадорі, ці бунти не призведуть до якісних змін життя. Справжні революції роблять тільки забезпечені люди, які вимагають від влади нових свобод і глобальних можливостей.
Міф 3.
МВФ призводить до злиднів.
Насправді не МВФ винен в тому, що деякі категорії населення бідніють і залишаються соціально незахищеними. Не МВФ винен в безробітті, низьких зарплатах і жебрацьких пенсіях! Гірка правда в тому, що МВФ ці питання просто не цікавлять! У фонду свої цілі і завдання.
Зростання доходів населення повинно забезпечувати уряд країни. Але влада Еквадору і України не ставлять за мету зробити свої народи багатими, збільшити ВВП в десятки разів, відкрити економіку для капіталів усього світу. Вони набираються кредитів МВФ і намагаються збільшити доходи держбюджету за рахунок податків та економії державних витрат. Тому-то наш бюджет і не може забезпечити адекватні зарплати, пенсії і соцвиплати! Бракує грошових надходжень до бюджету, і влада не створює джерела доходу. Замість того, щоб зробити Україну найбільшим бізнес-хабом світу і заробляти мільярди, президент і уряд думають, як звести кінці з кінцями. МВФ тільки допомагає владі перекладати глобальні економічні проблеми на завтра. А завтра…
Геннадій Балашов

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031