Авторизація

» » » Інфляція впала нижче прогнозів НБУ

Інфляція впала нижче прогнозів НБУ

Інфляція впала нижче прогнозів НБУ
Українські гривні. Фото: Getty Images/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Показник інфляції цін у вересні 2019 року став меншим ніж прогнозували у Національному банку України.
Про це повідомляє пресслужба НБУ.
Згідно з повідомленням, у вересні були нижчі (7,5%), ніж очікувалося (7,7%), темпи зростання фактичної та базової інфляції, адміністративно-регульованих цін та цін на паливо, передусім завдяки подальшому зміцненню гривні. Це переважило вплив від все ще вищих, ніж прогнозувалося, темпів зростання цін на сирі продукти харчування. Базова інфляція продовжила уповільнюватися і в річному вимірі у вересні становила 6,5%.
"Жорстка монетарна політика залишалася вагомим чинником, що стримував фундаментальний тиск на ціни, зокрема через канал обмінного курсу. Найбільше це відобразилося у цінах на непродовольчі товари, що мають високу частку імпорту в собівартості. Їх зростання сповільнилося до 0,4% р/р", - йдеться в повідомленні.
Також у НБУ зазначили, що у вересні тривало зниження темпів зростання адміністративно регульованих цін (до 14,1% р/р). Вартість природного газу для населення зменшилася з огляду на його здешевлення на світових ринках та зміну у червні підходів до обрахунку тарифів для домогосподарств. Також знизилися темпи зростання цін на алкогольні напої, дошкільну освіту, постачання холодної води та каналізацію, поштові послуги. Натомість прискорилося зростання цін на тютюнові вироби, відображаючи зростання акцизів, яке відбулося з 1 липня.
"Фактичні показники цінової динаміки свідчать, що інфляційний тиск послаблюється, зокрема, через жорстку монетарну політику НБУ, що проявилося передусім через канал обмінного курсу гривні. Вплив факторів пропозиції овочів, що значною мірою зумовлювали відхилення від прогнозу інфляції у попередні періоди, також послаблюється", - прокоментували у НБУ.
Крім того, повідомляється, що оновлені оцінки інфляції, а також прогноз інших макроекономічних показників буде оприлюднено 24 жовтня 2019 року під час прес-брифінгу Правління за результатами засідання з монетарних питань, а детальніше – у Інфляційному звіті, який буде опубліковано 31 жовтня.
Нагадаємо, інфляція на споживчому ринку у вересні 2019 року порівняно із серпнем цього ж року становила 0,7%, а з початку року ціни в Україні зросли на 3,4%. При цьому в річному вимірі (до вересня 2018 року) інфляція сповільнилася до 7,5%.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031