Авторизація

» » » НКРЕКУ затвердила попереднє рішення про сертифікацію «Укренерго»

НКРЕКУ затвердила попереднє рішення про сертифікацію «Укренерго»

НКРЕКУ затвердила попереднє рішення про сертифікацію «Укренерго»
Національна комісія, що здійснює регулювання у сферах енергетики і комунальних послуг (НКРЕКУ), затвердила попереднє рішення про сертифікацію ПрАТ «НЕК» Укренерго «в якості незалежного оператора системи передачі електричної енергії.
Відповідний документ був прийнятий на засіданні регулятора в понеділок, 7 жовтня, – передає Енергореформа.
Згідно з раніше оприлюдненим проєктом постанови, «Укренерго» до 20 жовтня має виключити зі статуту підприємства положення, які не відповідають вимогам закону «Про ринок електричної енергії», а також іншим нормативно-правовим документам, які регулюють енергетичну сферу.
Прийняття остаточного рішення про сертифікацію НЕК «Укренерго» можливо після виконання компанією всіх прописаних в попередньому рішенні необхідних заходів, а також після оцінки попереднього рішення Енергетичним співтовариством.
«Це тільки перший крок на шляху до сертифікації незалежного оператора. Попереднє рішення буде скеровано в Секретаріат енергетичного співтовариства, відпрацьовано, і ми чекатимемо оцінку документа на його відповідність європейському законодавству», – прокоментував член комісії Олександр Формаг.
Як повідомлялося, в кінці травня НКРЕКУ дозволила «Укренерго» працювати в новому оптовому ринку е / е за старою ліцензією до моменту проходження компанією сертифікації. Кінцевий термін сертифікації – 30 жовтня 2019 року (до цієї дати діє ліцензія «Укренерго»).
Сертифікація «Укренерго» є однією з вимог директиви ЄС (2009/72 від 13 червня 2009 року про загальні правила внутрішнього ринку електроенергії), імплементація якої входить до переліку міжнародних зобов’язань України, а також закону «Про ринок е / е». Згідно з останнім, сертифікація є необхідною умовою для надання компанії ліцензії на право здійснення діяльності з передачі е / е в умовах нового оптового ринку.
ОСП для отримання сертифікації не повинен бути частиною вертикально-інтегрованого об’єкта господарювання і не має права здійснювати діяльність з виробництва, розподілу, постачання електроенергії, а також торгову діяльність.
«Укренерго» здійснює експлуатацію магістральних і міждержавних ліній електропередачі, а також централізовану диспетчеризацію об’єднаної енергосистеми країни. НЕК перебуває у підпорядкуванні Міністерства фінансів.
Нагадаємо, «Укренерго» перейшло зі сфери Міністерства енергетики та вугільної промисловості до Міністерства фінансів. Стратегічне управління та контроль за діяльністю «Укренерго» здійснюватиме наглядова рада компанії. До її складу увійшли чотири незалежні члени, які є досвідченими професіоналами і мають значний міжнародний досвід трансформаційних процесів в енергетиці, а також три представники держави.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031