Авторизація

» » » В асоціації «Укртютюн» повідомили про нове підвищення цін на сигарети

В асоціації «Укртютюн» повідомили про нове підвищення цін на сигарети

В асоціації «Укртютюн» повідомили про нове підвищення цін на сигарети
Окремі норми ухваленого Верховною Радою законопроекту №1049 про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів можуть призвести до зростання середньої ціни на сигарети на 18%.
Про це йдеться в зверненні асоціації «Укртютюн» до народних депутатів.
«Зазначена поправка була внесена з порушенням регламенту та жодним чином не пов’язана зі змістом законопроекту», – наголошують в Асоціації.
Так, 4 жовтня Верховна Рада підтримала у другому читанні та в цілому законопроекту №1049 про запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів та ЄСВ. Як зазначається в листі «Укртютюну», документ містив нелогічну для його змісту поправку депутатів «Слуги народу» Олександра Дубінського та Олександра Юрченка.
Виходячи із згаданої поправки до законопроекту:
Депутати запропонували до 1 січня 2021 року зобов’язати виробників сигарет продавати свою продукцію компаніям, які отримали ліцензію на оптову торгівлю тютюном, за цінами, що не перевищують 80% від максимальної ціни в роздробі з урахуванням ПДВ та акцизного збору. За невиконання штраф – 100% вартості реалізованої продукції,але не менше 200 тис. гривень.
У свою чергу, компанії, які отримали ліцензію на оптову торгівлю тютюном, повинні продавати тютюнові вироби підприємствам, що отримали ліцензію на роздрібну торгівлю, за цінами, що не перевищують 87% від максимальної ціни в роздробі з урахуванням ПДВ та акцизного збору. За невиконання штраф – 100% вартості реалізованої продукції,але не менше 100 тис. гривень.
Зазначений розподіл не розповсюджуватиметься на виробництво сигарилл, сигар і тютюну для самокруток.
В листі «Укртютюн» зазначає, що це призведе до обмеження конкуренції як між виробниками та імпортерами, так і між підприємствами роздрібної торгівлі, а також до подорожчання тютюнових виробів і зростання обсягів нелегальної торгівлі.
За підрахунками Асоціації, таке нововведення призведе до зростання середньої ціни сигарет на 18% (в середньому 7 грн на пачку) додатково до підвищення ціни, обумовленої збільшенням акцизного податку на 20% з січня 2020 року (в середньому 6 грн на пачку), як це передбачено Податковим кодексом.
«Це означатиме подорожчання сигарет в середньому на 13 гривень, що призведе до додаткового зростання обсягу нелегальної торгівлі», – запевняють в Асоціації.
4 жовтня Верховна Рада ухвалила в цілому проект Закону України «Про внесення змін до деяких законів України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування» – № 1049.
Нагадаємо, Верховна Рада у повторному другому читанні з правками ухвалила законопроєкт №1009 про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення окремих положень кримінального процесуального законодавства.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031