Авторизація

» » » Новому уряду - нова програма: Як житиме Україна через 5 років

Новому уряду - нова програма: Як житиме Україна через 5 років

Новому уряду - нова програма: Як житиме Україна через 5 років
Новому уряду - нова програма: Як житиме Україна через 5 років
Олексій Гончарук. Фото kmu.gov.ua
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Кабінет міністрів України, сформований на початку вересня, розробив програму дій на 5 років. Зокрема, урядовці прописали в документі всі ключові питання, починаючи від фінансових показників держави до безпеки продуктів харчування.
Розглянемо детальніше, як Кабмін планує за 5 років змінити країну.
Головний об’єкт програми уряду
Міністри бачать основною ціллю своєї роботи не стільки економічний розвиток держави, скільки забезпечення добробуту та вищої якості життя громадян. Саме такі пріоритети прописані в програмі.
Проте економічну складову неможна відкидати, тож основною статтею витрат все ж таки стане економічний розвиток. "Нові надходження до бюджету ми будемо розподіляти за принципом 70/30, де 70% має інвестуватися в розвиток економіки, а 30% буде витрачено на соціальне забезпечення. При цьому для спрощення розрахунків ми виходимо з того, що 1% інклюзивного економічного зростання дає нам приблизно 15 млрд грн надходжень до державного бюджету", - йдеться у програмі діяльності уряду.
Міністри переконані, що зможуть організувати роботу таким чином, щоб за 5 років досягнути наступних результатів:
економіка України (ВВП) зросте на 40%;
буде створено 1 млн нових робочих місць;
залучено 50 млрд доларів прямих іноземних інвестицій;
відбудеться очевидний розвиток інфраструктури, зокрема всі основні дороги (24 000 км) будуть приведені у хороший стан, активно розвиватиметься залізниця, побудовано 5 глибоководних портів та 15 аеропортів;
кожен українець буде забезпечений на рівні реального прожиткового мінімуму;
рівень забруднення довкілля зменшиться принаймні на 20%;
демографічний тренд буде позитивним (народжуватиметься і повертатиметься в Україну більше людей, ніж помиратиме і виїжджатиме).
Це основний меседж, прописаний у програмі, а що передбачено в головних галузях?
Очікування у сфері фінансів
В уряді пропонують формувати Державний бюджет не щороку, а терміном на три роки. І так звану Бюджетну декларацію почнуть розробляти з наступного року.
Також в планах Мінфіну до 2024 року:
знизити дефіцит бюджету до 1,5%;
підвищити рейтинг України в Open Budget Index до 25 місця (у 2017 році – 39 місце);
суттєво знизити відсоткову ставку за кредитами, наданими в гривні;
скоротити відношення державного боргу до ВВП до 40% на кінець 2024 року;
вменшити вартість обслуговування держборгу;
підняти кредитні рейтинги України до літери "А".
Це лише деякі цілі, досягти, на думку урядовців, можна через ефективну діяльність Державної податкової служби, створення некорумпованої Державної митної служби.
Також серед пріоритетів уряду – підвищити прозорість та ефективність податкових аудитів, податкову дисципліну, розвивати внутрішній ринок державних цінних паперів.
Не обійдеться Україна від подальших запозичень: "Ми поглибимо співпрацю з міжнародними фінансовими організаціями та країнами-партнерами як в сфері імплементації структурних реформ, так і з метою залучення фінансування на пільгових умовах, що забезпечить зміцнення довіри іноземних інвесторів, зниження вартості державних запозичень та покращення стійкості державних фінансів", - йдеться в програмі уряду.
Очікування у сфері охорони здоров’я
У відомстві ставлять перед собою досить амбітні цілі, серед яких наприклад знизити показник інфекційних захворювань серед населення на 20%, рівень смертності – на 5% та збільшити очікувану тривалість життя на 5%.
Реалізувати це урядовці планують зокрема через:
запровадження скрінінгових програм;
збільшення кількості вакцинованого населення до 95%.
Також в уряді мають намір забезпечити безоплатні та безпечні пологи, щоб знизити дитячу смертність на 15%, надання екстреної медичної допомоги протягом 10 хв після виклику в місті та 20 хв – поза містом.
Приділятимуть увагу керманичі країни і розвитку трансплантації, щоб як мінімум 30% українців, робили операції не за кордоном, а в Україні.
Очікування у соціальній сфері
У відомстві задекларували програми допомоги, перш за все, особам з інвалідністю. Серед пріоритетів визначають збільшення:
кількості працевлаштованих осіб до 40%
кількості підприємців – осіб з інвалідністю до 20%
рівня фінансового забезпечення осіб з інвалідністю та осіб, які за ними доглядають, до рівня середньої заробітної плати в Україні.
Також в Кабміні планують створити умови для реабілітації всіх, хто цього потребує.
Мають потурбуватися керманичи і про літніх людей – надавши можливість отримати кваліфікований догляд та забезпечення не нижче прожиткового мінімума.
У Мінсоцполітики планують боротися з бідністю та скрутним становищем, у якому опинилися деякі сім’ї. Уряд не відмовиться від соціальної допомоги, у тому числі і грошової. "У середньостроковій перспективі відбудеться перехід на оподаткування доходів домогосподарств, поступово повністю або частково замінивши систему соціальних допомог", - йдеться в програмі.
Членство у ЄС та НАТО
Міністри передбачають, що результатом 5-річної роботи буде максимальне наближення до усіх економічних критеріїв, яким мають відповідати країни-кандидати на вступ до Європейського Союзу.
Також за цей час країна має приєднатися до спільного економічного, енергетичного, цифрового, правового та культурного простору ЄС.
Серед іншого планується впровадити в українське законодавство не менше 80% актів ЄС, передбачених Угодою.
При цьому не відмовляється уряд і від тісної співпраці з НАТО, введення військових стандартів Альянсу.
Чи життєздатна програма діяльності уряду
Серед іншого міністри планують долучати молодь до спорту, зменшити рівень вживання алкоголю та тютюну серед населення, забезпечити дітей-сиріт гідними умовами проживання, організувати якісну та вчасну медичну допомогу.
Проте це все в теорії, а на практиці програмі уряду не вистачає реальних – покрокових програм. Політики відмічають відсутність конкретики та дещо завищені очікування урядовців.
Так, народний депутат України від фракції «Опозиційна платформа – За життя» Олександр Колтунович заявив: "Те, що ми почули – про 40% зростання ВВП, 50 мільярдів доларів інвестицій і двократне зростання експорту, ми розуміємо, що це притягнене зі стелі".
Він також зазначив, що в програмі відсутнє слово «промисловість», немає таких речей, як наука, інноваційне виробництво і так далі. "Влада бачить виключно сировинно орієнтовану економіку України. Натомість промислових та високотехнологічних секторів немає", – зауважив нардеп.
Народний депутат від фракції "Батьківщина" Іван Крулько переконаний, що проєкт Державного бюджету і програму уряду потрібно поєднати. В іншому разі програма так і залишиться декларацією і не буде втілена в життя.
Народні депутати від фракції пропонували повернути проєкт бюджету на доопрацуювання з урахуванням розробленої програми. "А те, що бюджет таки залишили і зараз депутати подадуть до нього безліч пропозицій і він повернеться в уряд з цим усім гамузом пропозицій, не позначиться позитивно на реалізації програми діяльності уряду. Хоча, я думаю, що цю програму ще треба детально проаналізувати, подивитись на макроекономічний прогноз, якого, до речі, у програмі немає… І коли ми зрозуміємо макропоказники, ми зможемо тоді зрозуміти, яка буде стратегія у цього уряду, куди буде рухатися країна. Поки що все виглядає "ні обіцянок, ні пробачень", а нам хочеться конкретних задач з конкретними датами і розумінням, як це вплине на життя звичайної людини", – заявив Іван Крулько.
Співзасновник і директор економічних програм Ukrainian Institute for the Future Анатолій Амелін переконаний, що програма діяльності уряду залишила багато питань. Більш детальніше про це читайте у матеріалі "Абстрактні наміри нового Кабінету міністрів".

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Март 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031