Гетманцев анонсував підвищення ставки ренти на марганцеву руду
марганцева руда
Я погоджуюсь з
правилами сайту та
політикою приватностіГолова Комітету Верховної Ради з питань фінансів, податкової та митної політики Данило Гетманцев анонсував підвищення ставки ренти на марганцеву руду з 5% до 6,25%.
Про це він розповів в
інтерв'ю РБК-Україна.
Зокрема, Гетманцев повідомив, що пропозицію про підвищення ставки на марганцеву руду можуть внести в законопроект №1210, який профільний парламентський Комітет рекомендував до першого читання. Розгляд законопроєкту у Верховній Раді може відбутися вже на цьому тижні.
«Зараз ми доповнимо законопроєкт (законопроект №1210, - ред.) і піднімаємо і ставку на марганцеву руду теж, тому що ми отримали відповідні дані з Мінфіну. Згадайте, нам розповідали, що ми Коломойського спеціально не чіпаємо», - розповів нардеп.
Як повідомив Гетманцев, згідно з наданими Міністерством фінансів розрахунками, зараз ставка на марганцеву руду становить 5% і має бути підвищена до 6,25%.
«Раніше цієї пропозиції по марганцю не було, тому поки марганцю немає в тексті закону. Фіскальний ефект по марганцю менший, а по руді – ми хочемо 3 млрд гривень в бюджет, при гарній ринковій кон'юнктурі. При поганій кон'юнктурі – під 2 млрд гривень», - зазначив голова комітету.
Як відомо, законопроєкт №1210, ініціатором якого є Гетманцев, викликав хвилю критики і зауважень з боку бізнесу та експертного співтовариства. Зокрема, Європейська бізнес асоціація виступила з заявою, в якій закликала нову владу до результативного діалогу з бізнесом за податковим змінам в рамках законопроєктів №1210 та №1210-1.
Крім того, згідно прогнозами асоціації, через податкові зміни в рамках законопроекту №1210 Україна може втратити міжнародні ринки.
Голова Федерації металургів України Сергій Біленький в свою чергу скаржився на відсутність діалогу з владою щодо законопроєкту №1210.
«Нам пообіцяли, що якісь наші пропозиції будуть враховані між першим і другим читанням, але законопроєкти 1012 і 1012-1 приймуть. Тому, на жаль, доводиться констатувати - діалогу влади на рівні Верховної Ради і бізнесу, немає», - говорив глава Федерації.
Як повідомляли,
зміна підходу до оподаткування видобутку залізної руди, запропонована в законопроєкті 1210, призведе до того, що частка податків у чистому прибутку гірничодобувних компаній зросте до 87%. При цьому, відповідно до рекомендацій МВФ, частка економічної вигоди держави повинна складати 40% від прибутку компанії-надрокористувачів.
Долучайтесь до нас у Facebook