Авторизація

» » » Революційні методи контролю бізнесу: Законопроєкти, що змінять життя українських підприємців

Революційні методи контролю бізнесу: Законопроєкти, що змінять життя українських підприємців

Революційні методи контролю бізнесу: Законопроєкти, що змінять життя українських підприємців
Революційні методи контролю бізнесу: Законопроєкти, що змінять життя українських підприємців
законопроекти, що регулюють діяльність підприємців в Україні
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Верховна Рада ІХ скликання за перші дні своєї роботи встановила своєрідний рекорд, зареєструвавши понад дві сотні законопроєктів, що стосуються усіх без виключення сфер суспільного життя. І робота новообраних рекордно молодих нардепів кипить – станом на середину вересня розглянуто та ухвалено десятки законопроєктів, серед яких є без перебільшення доленосні для підприємців документи.
Ми вирішили структурувати та детально розглянути їхній зміст, аби мати уявлення, що саме та як регулюватимуть ці законопроєкти.
Законопроєкт щодо вдосконалення адміністрування податків
Проєкт закону №1210 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо вдосконалення адміністрування податків, усунення технічних та логічних неузгодженостей у податковому законодавстві» зареєстровано 30 серпня, включено до порядку денного 10 вересня, і наразі опрацьовується у комітеті.
Ініціатори законопроєкту стверджують, що сучасні правила оподаткування дають бізнесу забагато можливостей для спекулювання податковими ставками, режимами та статусами. Інакше кажучи, бізнесові залишається лише взяти те, що і так погано котролюється.
Автори законопроекту №1210 зазначають, що документ підготовано у контексті участі України у програмі співробітництва з питань імплементації Плану протидії практикам розмивання оподатковуваної бази й виведення прибутку з-під оподаткування (BEPS). А це у свою чергу, є передумовою для лібералізації валютного регулювання і відповідає нашим зобов’язанням в рамках Угоди про асоціацію з Євросоюзом.
Законопроєкт №1210 покликаний запровадити в Україні міжнародні стандарти податкового контролю для всіх учасників міжнародної торгівлі і вдосконалити процедури адміністрування податків. Так, документом пропонується створити Апеляційну раду з питань розгляду скарг платників податків для розгляду скарг на рішення податкової.
Цікаво, що не всі розділяють захвату авторів законопроєкту, у якому, до речі, прописано підвищення рентних платежів у кілька разів. За словами ексгендиректора Авдіївського коксохімічного заводу, а нині нардепа Муси Магомедова, документ значно підвищує рентні ставки для металургів. На його думку, це дозволить іншим країнам, зокрема, Росії забрати українські ринки збуту.
Документом пропонується прив’язати ренту до ціни кінцевої продукції, що створить додатковий податок на оборот. Це змусить вітчизняних металургів підвищувати ціни, втрачаючи експорт, а відтак – впадуть обсяги виробництва та скоротяться робочі місця.
Законопроєкт про «кешбек»: українців мотивують «здавати» магазини податковій
Проєкт закону №1073 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг» зареєстрували 29 серпня і прийняли за основу 10 вересня. Документ передбачає випадки, коли не покупець платить за покупку, а магазин доплачує йому за куплений товар. Цей документ Україні вже встигли охрестити законопроектом «про кешбек».
Головна його «родзинка», що надзвичайно зацікавила українців, – виплата грошей покупцям товарів, якщо вони не отримають фіскального чека або виявлять, що тримають у руках не фіскальний чек. Таким чином законопроєкт № 1073 «руками» споживачів допомагатиме державі викривати магазини та торгові точки, що ухиляються від законного обліку готівки.
Найцікавіше, що саме покупці отримають свій законний «відсоток» від штрафів, якими каратимуть магазини. Відтак, така норма має мотивувати українців не купувати «повз каси», а продавців лякатиме, мовляв, без фіскального чека можна нарватися на чималий штраф. Це ж, у свою чергу, за розрахунками авторів законодавчої ініціативи, зменшить обсяги контрафакту і збільшить податкові надходження у бюджет.
«Частина суми штрафних санкцій, сплачених за наслідками перевірки, проведеної за скаргою покупця про порушення платником податків встановленого порядку проведення розрахункових операцій із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій та/або програмних реєстраторів розрахункових операцій, підлягає перерахуванню покупцю, яким була подана скарга», - йдеться у тексті законопроєкту.
Такий собі «кешбек» чекає на покупців товару, дорожчого за 100 гривень, якщо вони виявлять, що чек в електронній формі не передано контролюючим органам, і напишуть скаргу на магазин. Після скарги податкова перевірить торгову точку, і якщо виявиться, що продавець недобросовісно провів розрахункові операції, його оштрафують, а покупець отримає 100% вартості купленого товару.
До речі, днями у Верховній Раді зареєстровано законопроєкт щодо податкової амністії.
Законопроєкт про «РРО у смартфоні»
Так ми поступово перейшли до ще одного революційного у контексті обігу готівки законопроєкту № 1053-1 «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» щодо детінізації розрахунків в сфері торгівлі і послуг», більше знаного як законопроєкт про «РРО у смартфоні». Проєкт закону зареєстрували 6 вересня, а 10 вересня прийняли за основу, включивши до порядку денного.
Згідно з документом, покупець отримає повну вартість товару, проданого з порушенням порядку ведення розрахункових операцій. Якщо контролюючий орган перевірить магазин відповідно до скарги покупців та оштрафує його, то покупець отримає 100 % вартості товарів, зазначених у скарзі.
«У разі встановлення в ході перевірки факту непроведення розрахункових операцій через реєстратори розрахункових операцій з фіскальним режимом роботи; нероздрукування розрахункового документа, що підтверджує виконання розрахункової операції: 150 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів, але не менше п’ятдесяти неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – за порушення, вчинене вперше; 250 % вартості проданих з порушеннями, встановленими цим пунктом, товарів, але не менше ста неоподатковуваних мінімумів доходів громадян – за кожне наступне вчинене порушення», - так пропонується карати недобросовісних продавців.
Цікаво, що скласти скаргу у довільній формі не вдасться. Щоб отримати товар по суті безкоштовно, потрібно повідомити податківцям своє прізвище, ім’я, по батькові, місце проживання, ідентифікаційний номер, серію і номер паспорта, номер телефона. Також треба буде пригадати дату придбання товару, його назву та точну вартість, назву та адресу магазина і надати перелік документів, отриманих від продавця та зрештою, номер свого рахунку, куди зарахують компенсацію.
Законопроєкт про «покращення життя підприємцям»: єдиний рахунок для сплати податків
Проєкт Закону № 1051 «Про внесення змін до Податкового кодексу України щодо запровадження єдиного рахунку для сплати податків і зборів, єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування» зареєстровано 29 серпня і прийнято за основу 13 вересня.
Документ має на меті запровадити єдиний рахунок для сплати податків і зборів, єдиний внесок на загальнообов’язкове державне соціальне страхування.
Те, що такий рахунок підприємці можуть відкрити у Державній казначейській службі, на думку, законотворців, має спростити процедуру розрахунків платників податків з бюджетами. Інакше кажучи – покращити життя українським бізнесменам завдяки спрощенню сплати платниками податкових платежів, зменшенню кількості помилково і надміру сплачених податків.
Документ має заохотити підприємців прозоро комунікувати з податківцями та довіряти фіскальній системі. Однак, підприємцям все ж доведеться мати справу з людським фактором у державних органах, і, як це відбуватиметься покаже лише час.
*****
З тих пір, як були розглянуті чотири законопроєкти, про які йшлося, минуло зовсім мало часу, тому говорити, як вони вплинуть на український бізнес, рано. Нам залишається прогнозувати, як ці документи працюватимуть у нашій країні, та відслідковувати нові «надходження» законопроєктів до парламенту.
До речі, нещодавно ми писали про роз’яснення ДФС щодо відповідальності за несвоєчасно сплачений податок.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930