Авторизація

» » » Світовий банк підтримав рішення НБУ щодо наглядової ради Ощадбанку

Світовий банк підтримав рішення НБУ щодо наглядової ради Ощадбанку

Світовий банк підтримав рішення НБУ щодо наглядової ради Ощадбанку
Світовий банк підтримав рішення НБУ щодо дискваліфікації 5 з 9 членів наглядової ради Ощадбанку, яка без конкурсу продовжила повноваження глави правління цього держбанку Андрія Пишного.
Про це йдеться в офіційній заяві представництва Світового банку, яка булла оприлюднена після виходу прес-релізу НБУ та заяви низки членів наглядової ради Ощадбанку
«Світовий банк наполегливо підтримує реформу управління державними банками (SOB), що є важливим кроком у покращенні ефективності банківської системи України та її загальної економіки», – йдеться у заяві..
«Ключовим аспектом цієї реформи є запровадження незалежних наглядових рад з ухваленням рішень більшістю в дві третини голосів відповідно до вимог нової редакції Статті 7 Закону «Про банки і банківську діяльність», яку було прийнято Верховною Радою минулого року. Як очікується, ці нові наглядові ради мають відігравати провідну роль у реформуванні державних банків, зокрема, у сфері корпоративного управління та вирішення проблем непрацюючих кредитів. Відповідно до нової редакції Статті 7, нові наглядові ради було сформовано шляхом конкурсного відбору претендентів, при цьому їх кандидатури було висунуто Кабінетом міністрів на початку цього року.
Відповідно до вимог законодавства України, в якості наступного кроку Національний банк України затверджує висунуті кандидатури до складу наглядових рад банків.
Отже, обов’язок НБУ полягає в проведенні ретельної та незалежної оцінки, що включає в себе застосування професійних суджень щодо наявності кваліфікаційних даних у кандидатів, висунутих до складу наглядових рад, та їх відповідності всім вимогам законодавства. Для незалежних членів наглядових рад ДБ згадані вимоги законодавства, викладені в Статті 7, також включають в себе жорсткі стандарти незалежності та відсутності конфлікту інтересів. Підтримуємо НБУ у виконанні своїх обов’язків у цій галузі», – повідомляє Світовий банк.
Нагадаємо, 15 серпня Національний банк відхилив кандидатури більшості новообраних членів наглядової ради «Ощадбанку» після розгляду їхніх документів, а також проходження ними тестування та співбесід.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930