Авторизація

» » » Віктор Медведчук: У питанні транзиту газу з нового року все може бути дуже погано, і це я не перебільшую

Віктор Медведчук: У питанні транзиту газу з нового року все може бути дуже погано, і це я не перебільшую

Віктор Медведчук: У питанні транзиту газу з нового року все може бути дуже погано, і це я не перебільшую
Віктор Медведчук: У питанні транзиту газу з нового року все може бути дуже погано, і це я не перебільшую
Віктор Медведчук. Фото 112.ua
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Ведучий: Знаємо, що ВР вже готується до початку своєї роботи, вчора відбулося чергове засідання підготовчої групи, яка займається підготовкою першої сесії ВР 9-го скликання. На цьому засіданні визначилися з кількістю і назвами парламентських комітетів. На ваш погляд, які комітети повинні відійти фракції «Опозиційної платформи – За життя»?
Віктор Медведчук: Ще раз доброго дня. Ну, вимоги, які ми висловлювали, і позиція, яку ми формували від імені нашої партії, полягають у тому, що з урахуванням того, що ми поки що єдина фракція, яка здобула свою опозиційність як до президента пана Зеленського, так і до фракції «Слуги народу», яка становитиме більшість у парламенті і, мабуть, представлятиме коаліцію більшості в парламенті, ми, звісно, повинні отримати, як ми вважаємо, виходячи з практики, яка існує і у нас у країні, в попередніх парламентах, не рахуючи останнього (за пана Порошенка), ті контрольні функції, які властиві Верховній Раді, парламенту, які має здійснювати опозиція з метою контролю за діяльністю влади. Це комітет, пов’язаний з регламентом, це комітет свободи слова, це комітет з напрацювання антикорупційного законодавства та багато інших, які визнано не тільки в Україні, а й в усьому цивілізованому світі, як комітети, які формують і реалізують контрольні функції ВРУ. На жаль, я думаю, що все буде не так.
Чому? Тому що знову починаються розмови з приводу закону про опозицію. Це вже черговий сьогодні такий вислів або чергова байка, яку розказують при кожному новообраному парламенті, розповідає влада, але в результаті це нічим не закінчується, і в Україні досі немає закону про опозицію. Я думаю, тут питання полягає в іншому: в традиціях і в тому, що дійсно притаманне людям, які прийшли до влади і становлять більшість. Так, дійсно така практика існує, і контрольні функції треба передати опозиції. Мене більше турбує питання іншого порядку: це питання, пов’язане з тим, яким взагалі буде розподіл комітетів, тому що на сьогодні те, що звучить від представників найбільшої фракції – «Слуги народу» – про те, що ми віддамо там один-два комітети, мене особисто, як громадянина України, як депутата, обраного до Верховної Ради 9-го скликання, не задовольняє з однієї простої причини.
Перша площина, яку ми повинні розглядати, – питання в комітетах (а їх взагалі існує дві), і те питання, яке ви поставили, воно якраз стосується другої площини – це назва комітетів і предметознавство комітетів. Так ось, перша площина – це кількість керівних посад у комітетах, які повинні відійти кожної фракції. І тут не суть, ця фракція буде при владі, вона входитиме до коаліції чи вона перебуватиме в опозиції або, не входячи до коаліції, буде підтримувати або владу, або опозицію. Тут є чітка установка, викладена в частині 4 статті 81 Закону «Про регламент», де прямо сказано, що керівні посади, такі як голова комітету, перший заступник, заступник та секретар у кожному комітеті діляться пропорційно кількості обраних до ВР депутатів загальної кількості. Відповідно до кількості депутатів, що входять до кожної фракції або депутатської групи. На сьогодні обрано 5 фракцій, і ми зробили заяву від нашої партії з приводу того, як має бути відповідно до закону – я наголошую, це не бажання влади, це їхня потреба в тому, щоб когось задовольнити і комусь щось дати з панського плеча або не робити цього. Це вимога чинного законодавства і закону про регламент. Повинні бути, відійти керівні посади найбільшій фракції – «Слуги народу» (14 комітетів) – всі посади, які я перелічив, і «Опозиційна платформа – За життя» має право отримати в різних комітетах три посади голови комітетів, перших заступників і заступників секретарів.
Іншим трьом фракціям (з урахуванням кількості народних депутатів, що входять до цих фракцій), має відійти по керівній посаді голови, першого заступника та заступника і секретаря в одному з комітетів. Залишається, якщо виходити з того, що було попередньо затверджено 23 комітети, які може бути розподілено, якщо позафракційні депутати, яких залишилася певна кількість і не увійшли до депутатських фракцій, створять депутатські групи, тому що керівні посади, вони розподіляються тільки між фракціями і групами. Так ось, якщо буде створено групи, то ці три комітети або керівні посади в трьох комітетах повинні відійти до них. Якщо буде створено одну депутатську групу, то це може бути тільки одна, а всі інші керівні посади має бути розподілено пропорційно до складу народних депутатів, що входять до кожної фракції.
Ось такий от принцип – те, що я називаю першою площиною розподілу, – має бути виконано як вимогц закону сьогодні, зокрема більшістю в парламенті. І якщо цього не буде зроблено, «Опозиційна платформа – За життя» звернеться до Конституційного суду щодо визнання незаконності, неконституційності тієї постанови ВР, якою буде затверджено порядок розподілу посад у комітетах ВР, якщо він не відповідатиме вимогам частини 4, статті 81. Тепер то, що ви запитали: друга площина. Вона полягає в тому, що за принципом, за традицією і з урахуванням вимог законодавства, зокрема й Конституції, контрольні функції мають відходити опозиції. І це ті комітети, які я перелічив. Вони повинні бути прерогативою опозиційних фракцій. Поки така одна, решта чекають, не заявили про свою опозиційність, може, чекають запрошення до коаліції, може, у них якісь інші ідеологічні вимоги, але посаду заступника голови ВР і посади в тих комітетах – свободи слова, регламенту, антикорупційний, вони повинні апріорі належати опозиції. Але тут це право більшості. Вони можуть це зробити, можуть не зробити. Але я наполягаю, і наша принципова позиція нашої фракції полягає в тому, що кількість комітетів, зараз не кажучи про їх назву, певна кількість депутатів, що входить до кожної із фракцій, має бути розподілено відповідно до закону. Це стосується не тільки нашої фракції. Ми будемо відстоювати це право за всіма фракціями, які увійшли до парламенту. Ми вважаємо це об’єктивним, справедливим і таким, що повною мірою відповідає чинному закону.
Повну версію інтерв’ю читайте тут.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31