Авторизація

» » » Агентство США з міжнародного розвитку створить для України сховище геологічної інформації

Агентство США з міжнародного розвитку створить для України сховище геологічної інформації

Агентство США з міжнародного розвитку створить для України сховище геологічної інформації
Голова Державної служби геології та надр України (далі-Держгеонадра) Олег Кирилюк зустрівся з представниками Агентства США з міжнародного розвитку (USAID) та представниками Проекту енергетичної безпеки.
Під час зустрічі Олег Кирилюк повідомив, які здійснені реформи в сфері надрокористування, які ще потрібно залучити інструменти для задоволення запитів надрокористувачів та інвесторів, повідомляє пресслужба Державної служби геології та надр України.
«Менш як за один рік Держгеонадра виконали 100% завдань «Дорожньої карти щодо прискорення проведення аукціонів та конкурсів з продажу спеціальних дозволів на видобування вуглеводнів». Ми підготували геологічну інформацію для інвесторів на 42 блоки включаючи УРП на суходолі та шельфі Чорного моря, загальною площею понад 20 тис. км2. Удосконалили правила доступу до надр, але працювати є ще над чим», – підкреслив Кирилюк.
За його словами, в рамках пілотного проекту електронних торгів Держгеонадра підготувала для продажу 46 ділянок з покладами різних корисних копалин.
«Станом на сьогодні Служба підготувала на продаж для вітчизняних та міжнародних інвесторів півсотні ділянок, з них 29 – це нафтогазові арени. За пів року від продажу на електронних аукціонах спеціальних дозволів на користування надрами до держбюджету надійшло – 275,1 млн грн. Загалом за цей період Служба поповнила державну скарбницю на більш, як півмільярда гривень», – додав держменеджер.
У своє чергу представники USAID заявивли, що раді, що приводом для зустрічі є вдосконалення сфери надрокористування в Україні.
«Уряд США, зокрема, наша спільнота хоче допомогти створити у вашій країні конкурентний енергетичний ринок. Наша ціль – боротьба з корупцією, російською агресією та сприяння Україні з євроінтеграцією з боку нашої організації. Адже в Європі немає такої ресурсної бази, як в Україні. І це, власне, є «дорожня карта» на шляху до енергонезалежності для забезпечення майбутнього економічного добробуту українців», – сказав керівник проекту Дін Вайт.
Наприкінці зустрічі сторони підписали Меморандум про взаєморозуміння. В рамках Меморандуму USAID Проект Енергетичної Безпеки та Державна служба геології та надр України співпрацюватимуть для посилення енергетичної безпеки України.
Для покращення інвестиційного клімату в сфері надрокористування Олег Кирилюк та Дін Вайт домовились, що США допоможе створити для України сховище геологічних даних, інформаційної системи управління (ІМS) бази геологічних даних та нафтогазових ресурсів.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930