Авторизація

» » » Росія і Білорусія підвищать з вересня тариф на транзит нафти на 3,7%

Росія і Білорусія підвищать з вересня тариф на транзит нафти на 3,7%

Росія і Білорусія підвищать з вересня тариф на транзит нафти на 3,7%
Фото: Виктор Драчев/ТАСС
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Мінськ і Москва погодили підвищення тарифу на транспортування російської нафти через білоруську територію на 3,7% з 1 вересня.
Про це повідомив концерн «Белнафтохім», – передає російський Інтерфакс.
«У зв’язку зі зниженням обсягів транзиту російської нафти по нафтопроводу» Дружба «в II кварталі білоруський оператор трубопроводу ВАТ» Гомельтранснафта Дружба «звернувся до тарифних регуляторів за позаплановим переглядом тарифів на прокачування нафти», – повідомили в концерні «Белнафтохім». Концерн цитує Держагенцію БелТА.
За інформацією Белнафтохіму, «під час переговорів сторони досягли принципових домовленостей про необхідність забезпечення ВАТ» Гомельтранснафта Дружба «обсягів виручки в розмірах, які прогнозувалися на 2019 рік».
«Сьогодні ні російська, ні білоруська сторона не можуть однозначно визначити обсяги транспортування нафти в IV кварталі 2019 року, тому ми домовилися на першому етапі підвищити тарифи на 3,7% і повернутися до цього питання за підсумками роботи за рік», – відзначили у відомстві.
У відомстві також заявили, що «за підсумками роботи в 2019 році буде проведено аналіз ситуації з прокачуванням нафти через білоруську частини трубопроводу і визначено розмір подальшої зміни тарифів».
Як повідомлялося, «Гомельтранснафта Дружба» 1 липня направила «Транснафти» лист, в якому повідомила російську сторону про те, що з 1 серпня збирається підвищити тарифи на транспортування нафти на 21,7% для відшкодування своїх збитків після форс-мажору на трубопроводі «Дружба «. Білоруська компанія заявила, що через поставки забрудненої російської нафти по «Дружбі» вона недоотримала понад $ 23,7 млн. Ці цифри включають втрати через реверс некондиційної нафти.
В середині липня «Транснефть» підтвердила, що отримала звернення ВАТ «Гомельтранснафта Дружба» про плани позачергового підвищення тарифу на транспортування нафти з 1 серпня. «Гомельтранснафта Дружба» 24 липня констатувала відсутність домовленостей з ПАТ «Транснефть» про можливість забезпечення транзиту нафти через Білорусь в обсязі 59 млн тонн в 2019 році або збільшення тарифу на транзит. «Переговорний процес зі зміни тарифів триває. Наразі сторони перебувають в пошуку консенсусу», – йдеться у повідомленні компанії.
Як повідомлялося, за оцінкою білоруської сторони, в результаті нафтового форс-мажору транзит нафти через Білорусію в 2019 році може знизитися до рівня 40 млн тонн з запланованих 59,75 млн т.
Транзитний потік нафти по системі нафтопроводів «Гомельтранснафта Дружба», досягаючи ЛВДС «Мозир», розгалужується – в західному напрямку на Польщу і Німеччину, в південному – на Україну, Угорщину, Словаччину, Чехію. По трубопроводах «Полоцктранснефть Дружба» російська нафта поставляється до НПЗ «Нафтан», транзит нафти в напрямку країн Балтії не мають здійснюється з 2006 року.
Концерн «Білнафтохім» 19 квітня повідомив про постачання до Білорусі нафтопроводом «Дружба» забрудненої хлорорганікою нафти, 24 квітня забруднену нафту припинили приймати Україна, Польща і Німеччина. Поставки кондиційної нафти в Білорусію поновилися 4 травня. Транзит нафти в Україну відновився 24 травня, поставки кондиційної нафти в Польщу через Білорусь розпочато 9 червня.
Всього в нафтопроводах і нафтосховищах на території Білорусії знаходилося більше 1,3 млн тонн забрудненої хлоридами російської нафти. Витіснення некондиційної нафти з території Білорусії в РФ практично завершено.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930