Авторизація

» » » Віталій Сосницький: «Наша дорожня карта з приватизації ДП «Укрспирт» враховує інтереси держави та трудового колективу»

Віталій Сосницький: «Наша дорожня карта з приватизації ДП «Укрспирт» враховує інтереси держави та трудового колективу»

Віталій Сосницький: «Наша дорожня карта з приватизації ДП «Укрспирт» враховує інтереси держави та трудового колективу»
Віталій Сосницький: «Наша дорожня карта з приватизації ДП «Укрспирт» враховує інтереси держави та трудового колективу»
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Голова об’єднаної профспілки ДП «Укрспирт» Віталій Сосницький – про підприємство, приватизацію і перспективи розвитку галузі.
Про це повідомляє пресслужба ДП «Укрспирт».
«Питання великої приватизації та запровадження ринку землі вже на порядку денному нової влади. Ці пов’язані між собою події можуть вплинути на долю кожного з наших членів профспілки.
Спиртову галузь ми створювали власними руками, більшість пропрацювала на підприємстві 20-30-40 років, тому ми хочемо, щоб влада почула нашу думку з цього питання.
Ми не маємо права залишатися осторонь подій, що зачепить наші родини та вплине на майбутнє.
Наша дорожня карта з приватизації ДП «Укрспирт» враховує інтереси держави та трудового колективу.
Хочу згадати наслідки приватизації підприємств цукрової галузі, в результаті якої зі 192 підприємств залишилося і працюють сьогодні 40, решта були доведені до банкрутства та порізані на металобрухт. Ми не бажаємо такого сценарію для нашого підприємства і спиртової галузі в цілому.
Наші виробничі майданчики також розташовані в сільський місцевості, маленьких містах та райцентрах, створюють робочі місця для 5000 працівників, фахівців унікальних професій, втрата яких унеможливить виробництво. Це люди, які створюють додану вартість в середині країни. Тим хто не шукає державницького рішення, вони здаються тягарем, тому нас обурює намагання вирішити питання розпродажем підприємства «з молотка», без врахування соціальної складової.
Треба розуміти, що горілчаникам для потреб виробництва необхідно 6-7 заводів.
Більше того, український спирт їм не потрібен. Вони тому й добиваються швидкого зняття державної монополії, щоб мати можливість ввозити дешевий спирт з Російської Федерації, Молдови, Білорусі або Азербайджану.
Якою має бути ринкова ціна ДП «Укрспирт» , коли в 2017 році його балансова вартість складала 130 млн грн?
Що робити з рештою виробничих майданчиків та підприємств? Хто візьме на себе соціальні ризики?
Як знайти можливість перепрофілювання на виробництво біоетанолу та технічних спиртомісних речовин.
Сьогодні підприємство витрачає 230 млн. грн на утримання заводів, що простоюють. Завтра це може бути проблема держави у вигляді соціальних виплат з безробіття, або ще гірше – вимушена міграція в Польщу або Російську Федерацію.
Додайте до того соціальну – профспілкову підтримку працівникам, що мають дітей, учасникам АТО, молодим фахівцям та ветеранам, контроль за виконанням колективного договору та захист прав кожного робітника.
Під час виборчої кампанії неодноразово кандидати в депутати та різні «експерти» згадували «Укрспирт». Переважно намагалися заробити «політичний капітал» на колишніх проблемах спиртової галузі. «Фахівці», що не можуть відрізнити ДП «Укрспирт» від Концерну «Укрспирт» та нічого не чули про 672 Постанову Кабінету Міністрів, давали «слушні» поради та наголошували про «корупцію» і виробництво «лівого» спирту на підприємстві.
На жаль, більшість «експертів» віддалено уявляють собі, як функціонує галузь, не володіють реальною проблематикою, або відверто представляють інтереси фінансово-промислових груп, зацікавлених у знеціненні активів та «прихватизації» галузі за копійки. Знищення ділової репутації ДП «Укрспирт» один з ймовірних сценаріїв такої приватизації.
На ці питання мають відповісти ті, хто хоче швидко виставити ДП «Укрспирт» і галузь в цілому на продаж.
Хочу згадати, як до вересня 2017 року швидко змінювалося керівництво, приходили люди - далекі від галузі, створювали комфортні умови тим, хто хотів довести підприємство до банкрутства. Наслідками їхньої діяльності стали постійні атаки виконавчої служби, космічні за обсягами штрафи від ДФС, обшуки на місцях провадження діяльності за протермінованими ухвалами суду. Але колектив прийняв на себе удар і вистояв, замовив і провів повний фінансовий аудит у міжнародного аудитора, зупинив прискорену амортизацію, ввів електронний (вітчизняний) бухгалтерський облік.
Наші спільні дії з менеджментом ДП «Укрспирт» вже призвели до повернення прибутковості підприємству, прийняття частини необхідних спиртовій промисловості законопроектів, але основна робота ще попереду. М’яч на боці нових Верховної Ради та Кабінету Міністрів України.
За підсумками 2018 року підприємство наростило прибуток до 22 млн грн, сплатило 400 млн. грн. податків до бюджетів різних рівнів, скасувало в судах 400 млн грн необгрунтованих боргів та штрафних санкцій.
На відміну від багатьох «експертів», ми маємо справжній план дій і готові обговорювати його з новим урядом та парламентом.
Фахівцями разом з профспілкою розроблені законопроекти, необхідні для підготовки підприємства до приватизації та запропонований покроковий шлях приватизації галузі».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930