Авторизація

» » » Змінився порядок проведення валютних аукціонів

Змінився порядок проведення валютних аукціонів

Змінився порядок проведення валютних аукціонівНаціональний банк України модернізує порядок проведення аукціонів з купівлі та продажу валюти. Відповідні зміни затверджено Постановою Правління Національного банку України від 01.10.2015 № 655 "Про внесення змін до Положення про проведення Національним банком України валютних аукціонів".

Досі регулятор був повинен оголошувати про проведення аукціонів напередодні. Натомість, оновлене Положення передбачає оголошення про аукціони не тільки напередодні, але і в день їх проведення. Це дозволить підвищити оперативність реагування Національного банку на виникнення дисбалансів на валютному ринку. Як і раніше, оголошення про аукціони і їх умови будуть надсилатися засобами електронної пошти.

Читайте также: НБУ ліквідував Укргазпромбанк

Також документ розмежовує терміни конкурентної і неконкурентної заявки. Якщо перша включає певний курс гривні до іноземної валюти, то другий варіант курс гривні до іноземної валюти не зазначається. Таким чином, неконкурентна заявка дає можливість гарантовано купити або продати валюту на аукціоні. Зокрема, конкурентні заявки зможуть задовольнятися за курсом відсікання або за курсом, зазначеним у заявках суб’єктів ринку. А неконкурентні заявки задовольнятимуться за курсом, який розраховується як середньозважений курс за всіма задоволеними під час аукціону конкурентними заявками.

Водночас оновлений документ посилює відповідальність банків за виконання заявок наданих для участі в аукціоні. Банк, заявка якого обрана Національним банком для задоволення на аукціоні, зобов’язаний укласти угоду з Національним банком щодо продажу або купівлі іноземної валюти та підтвердити її за допомогою програмного комплексу "Система підтвердження угод на міжбанківському валютному ринку України Національного банку України". Така заявка не може бути відкликана. Банки-порушники Положення будуть відсторонені від участі в трьох наступних аукціонах.

Зміни набувають чинності з 3 жовтня 2015 року.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Октябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031