Авторизація

» » » Україна у липні почала імпортувати електроенергію із трьох країн

Україна у липні почала імпортувати електроенергію із трьох країн

Україна у липні почала імпортувати електроенергію із трьох країн
Починаючи з 1 липня, коли розпочав роботу повномасштабний ринок електроенергії, Україна розпочала імпорту цієї продукції і на сьогодні поставляє її зі Словаччини, Угорщини та Білорусі.
Про це повідомляє пресслужба ДП «НЕК «Укренерго».
«Старт нового ринку електроенергії відкрив можливість імпорту електроенергії в Україну. Так, вже з першого дня роботи нового ринку відбувся імпорт електроенергії в «острів Бурштинської ТЕС», зокрема, зі Словаччини. Вже 10 липня розпочався імпорт електроенергії з Білорусі, а з 15 липня – з Угорщини», – йдеться у повідомленні.
За даними ДП «НЕК «Укренерго», станом на 17 липня в «острів Бурштинської ТЕС» імпортовано майже 97 млн кВт•год електроенергії, з них 92,675 млн кВт•год – зі Словаччини, 4,241 млн кВт•год – з Угорщини та 6,8 млн кВт•год. з Білорусі.
«Саме імпортні поставки наразі є важливою передумовою для створення реальної конкуренції на вітчизняному ринку електроенергії. Крім того, це дозволяє збільшити обсяги заявок від надавачів послуг з балансування (наразі представників генерації) на балансуючому ринку. Адже через підвищення конкуренції на ринку на добу наперед (РДН), вітчизняні виробники виставили нерозпродану частину виробленої електроенергії на внутрішньодобовому ринку (ВДР) та балансуючому ринках (БР). Збільшенню обсягів наявних резервів потужності в енергосистемі України значно сприятиме повномасштабний запуск ринку допоміжних послуг як сегменту нового ринку електроенергії», – зазначено у повідомленні.
У ДП «НЕК «Укренерго» також підкреслили, що однією з причин виникнення дефіциту в енергосистемі України є нехтування учасниками ринку вимог Правил ринку.
«Зокрема, відповідно до п. 4.10.2-3 постачальники послуг з балансування (ППБ) зобов’язані подавати пропозиції на балансуючу електричну енергію на завантаження/розвантаження по кожній одиниці надання послуг з балансування (крім одиниць відпуску ВДЕ) для кожного розрахункового періоду торгового дня для запланованої активації на весь обсяг балансуючої електричної енергії на завантаження/розвантаження, що дорівнює різниці між доступною потужністю одиниці надання послуг з балансування, що залишилась, та її графіком відпуску, незалежно від того, чи має ППБ зобов’язання щодо забезпечення резерву як постачальник допоміжних послуг. Також, відповідно до п. 10.10 Правил ринку ППБ зобов’язані надати на БР заявки/пропозиції щодо балансуючої електричної енергії на завантаження не менше ніж 10 % від її встановленої (номінальної) потужності та на розвантаження не менше 5 % від її встановленої (номінальної) потужності, приведені до розрахункового періоду», – підсумували у ДП «НЕК «Укренерго».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31