Авторизація

» » » З 1 липня на енергоринку України відбудуться зміни

З 1 липня на енергоринку України відбудуться зміни

З 1 липня на енергоринку України відбудуться зміни
Лінії електропередач. Фото УНІАН
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Відповідно до Закону України “Про ринок електричної енергії”, новий ринок електроенергії, що функціонує за європейськими стандартами, повинен бути запущений 1 липня 2019 року.
Перший етап реформування енергоринку відбувся на початку року, повідомляє УНН. З 1 січня 2019 року облнерго були поділені на дві частини: постачальника та оператора енергомереж. Також населення отримало право обирати постачальника. З 1 липня ж зміни торкнуться оптової частини ринку — змінять правила роботи генеруючих компаній.
Держава перестане бути єдиним покупцем і продавцем електроенергії. Поступово ринок переходитиме до конкурентного механізму, який передбачає двосторонні договори між виробниками та споживачами, постачальниками. Запроваджується балансуючий ринок на якому будуть розраховувати різницю між прогнозним і фактичним обсягом споживання і його вартістю. Також має з’явитися ринок “на добу вперед” і внутрішньодобовий ринок, на якому закуповується електроенергія на найближчі години. Крім того буде існувати ринок допоміжних послуг.
Урядом на базі державного підприємства (ДП) “Енергоринок” створено 2 держпідприємства “Оператор ринку” та “Гарантований покупець”. Від сьогодні починається процес ліквідації “Енергоринку”.
Державне підприємство Оператор ринку вже опублікувало граничні ціни у сегментах нової моделі оптового ринку електроенергії, які діятимуть з 1 липня.
Йдеться про сегменти ринку “на добу вперед” і внутрішньодобовому ринку.
У період мінімального навантаження (з 00:00 до 08:00 і з 23:00 до 24:00) гранична ціна складе 959,12 грн за МВт-год (без ПДВ), в період максимального навантаження (з 08:00 до 23: 00) — 2048,23 грн за МВт-ч (без ПДВ). Таким чином, середня ціна складе 1640,8 грн за МВт-год (без ПДВ).
Для запуску ринку Нацкомісія, що здійснює держрегулювання в сферах енергетики і комунальних послуг, внесла зміни в правила купівлі-продажу електроенергії на сегментах оптового ринку. Так була змінена формула розрахунку граничних цін на цих сегментах, так званих prices cap.
Правила передбачають дев’ятимісячний перехідний період, протягом якого енерговиробники в своїх заявках з продажу електроенергії вказують ціну, не вищу максимального значення за середні показники за останні три місяці до введення нових сегментів.
Загалом же, відповідно до змін, очікується, що вартість електроенергії для атомних електростанцій та гідроелектростанцій буде встановлюватися ринком, а вугільна генерація не буде обґрунтовувати НКРЕ ціни на вугілля, як це було раніше.
За оцінками урядовців ціни на електроенергію для промисловості зростуть на 5 — 6%. Для населення ж змінюється процедура, яка забезпечує нижчу вартість електроенергії. Якщо раніше використовувався механізм “дотаційних сертифікатів” — різниця, яку доплачувала промисловість за низькі тарифи для населення. Кожного місяця НКРЕ розраховувала суму цих дотацій на місяць уперед. Відтепер підхід змінюється.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
31