Авторизація

» » » Всесвітній банк підтвердив прогноз падіння економіки України на 7,5%

Всесвітній банк підтвердив прогноз падіння економіки України на 7,5%

Всесвітній банк підтвердив прогноз падіння економіки України в 2015 році на рівні 7,5% і зростання на 2% в 2016 році й на 3% у 2017-му. Про це говориться в прогнозі розвитку світової економіки, опублікованому на сайті банку. «Економіка України, як очікується, упаде на 7,5%, і перспективи подальшого росту багато в чому ґрунтуються на припущенні, що конфлікт на сході країни буде вирішений, а уряд продовжить реформи, схвалені в першу чергу програмою з Міжнародним валютним фондом, – говориться в прогнозі Всесвітнього банку. — Конфлікт на сході зруйнував значну частину промислового потенціалу України, розірвав виробничі й інвестиційні зв'язки, скоротивши можливості для росту. Ситуація загострюється необхідністю скорочення внутрішнього попиту за рахунок бюджетної консолідації, скорочення пенсій і підвищення тарифів. Але в країні помітні й перетворення – в енергетиці, у банківській сфері, у керуванні держпідприємствами й у протидії розвитку корупції».

Як підкреслили в банку, усе це дуже важливо продовжувати для забезпечення макроекономічної стабільності, підвищення довіри інвесторів, стабілізації інфляційних очікувань. 

Разом з тим, у ВБ підкреслюють, що безпосередньо військова загроза буде відігравати вирішальну роль у загальному переліку ризиків для економіки України. «Збереження геополітичного тиску буде стримувати можливості росту для України», – відзначили в банку. 

Як повідомлялося раніше, у квітні Всесвітній банк погіршив прогноз падіння економіки України в 2015 році до 7,5% з 2,3%, озвучених у січні цього року. При цьому в банку підкреслили, що поступове відновлення української економіки надалі можливе за умови припинення конфлікту на сході, а також якщо українська влада продовжать проведення структурних і макроекономічних реформ. 

Ключові кредитори країни – Міжнародний валютний фонд і Європейський банк реконструкції та розвитку – очікують падіння економіки України за підсумками року на 9%.

Залишити коментар
Популярне
Відео дня
Популярне в мережі
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Квітень 2017    »
ПнВтСрЧтПтСбНд
 12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930