Авторизація

» » » Власність державного підприємства, яке виробляє супутники, зношена на 70%

Власність державного підприємства, яке виробляє супутники, зношена на 70%

Власність державного підприємства, яке виробляє супутники, зношена на 70%
Знос активів державного підприємства «Оризон-Навігація», яке виробляє апаратуру для супутникових навігаційних систем ГЛОНАСС та GPS NAVSTAR, становить майже 70%.
Про це йдеться в звіті Держаудитслужби за результатами перевірки діяльності підприємства протягом 2017-18 років, який оприлюднив проект «Марлін», передає «Економічна правда».
На думку аудиторів, така ситуація склалася через те, що керівництво державного підприємства останні кілька років не формувало амортизаційний фонд.
«За рівня зносу активів майже 70%, ДП «Оризон-Навігація» втрачає можливість проведення технічного переозброєння, підвищення техніко-організаційного рівня виробництва, його механізації і автоматизації та заміни застарілого і фізично зношеного обладнання більш продуктивним», – доводять аудитори.
В цілому за неповні два роки державне підприємство отримало прибутки. Результатом за 2017 рік став чистий прибуток в сумі 4,8 млн грн, а за 9 місяців 2018 року – 5,8 млн грн.
Однак, аудитори відмітили ряд негативних тенденцій. Зокрема невиконання партнерами зобов’язань з оплати отриманої продукції від «Оризон-Навігація» призвело до відволікання обігових коштів підприємства на термін від 1 місяця до 3,5 років у розмірі понад 13 млн грн. Це призвело до формування дебіторської заборгованості та труднощів у розрахунках за закуплену продукцію.
Станом на вересень 2018 року боржниками «Оризон-Навігація» значилися кілька інших державних підприємств з концерну «Укроборонпром»: «Житомирський бронетанковий завод» – 9 млн грн, «Львівський бронетанковий завод» – 1,7 млн грн, «Київський бронетанковий завод» – 1,45 млн грн, «Укрспецекспорт» – 1,06 млн грн та інші.
Відсутність організації проведення менеджментом «Оризон-Навігація» претензійно-позовної роботи з простроченоЇ дебіторської заборгованості щодо нарахування і стягнення штрафних санкцій призвело до упущеної вигоди у сумі 4,11 млн грн.
Також аудитори зазначили, що через відсутність обмежень розміру витрат на комісіонерів при обслуговуванні міжнародних договорів монополісти «Укрспецекспорт» і «Спецтехноекспорт» передбачили в договорах комісію за свої послуги на свій розсуд, що призвело до недоотриманих доходів «Оризон-Навігації» у сумі 1,7 млн грн.
Через неефективне використання майна підприємство «Оризон-Навігація» сплачує за утримання приміщень, які не використовуються, 758 тис грн і при цьому втрачає вигоду від можливої оренди на суму 708 тис грн.
Нагадаємо, аудит всього концерну «Укроборонпром» продемонстрував, що майже половина підприємств – неефективні.
У НАБУ повідомили, що розслідують 22 кримінальних провадження щодо можливих зловживань службовцями підприємств, які входять до ДК «Укроборонпром».
Читайте також: В управлінні ЖКГ Рівного ревізори виявили порушень на понад 800 тисяч гривень

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30