Авторизація

» » » МВФ для України як стоматолог, – експерт

МВФ для України як стоматолог, – експерт

МВФ для України як стоматолог, – експерт
МВФ для України як стоматолог, – експерт
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Міжнародний валютний фонд для України, наче лікар. Іноді співпраця з ним може бути болісною.
Про це в ефірі інформаційного проекту «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK заявив економіст Олександр Паращій.
«Існує міф, що співпраця з МВФ не дає позитивного результату, а ми лише накопичуємо борги. Та це неправда. Я б охарактеризував фонд, як стоматолога для України», – наголошує економіст.
Олександр Паращій підкреслює: люди переважно бояться ходити до стоматолога. Так само треба ставитися і до Міжнародного валютного фонду.
«Адже співпраця із фондом – місцями болісний досвід. Та найголовніше, що кредити нас не навчать нічому. Також МВФ не зробить українців щасливішими чи багатшими. Вплинути на свій стан можемо лише ми самі», – каже економіст.
Водночас, економічний і фінансовий експерт Андрій Блінов звертає увагу на те, що в України розпочалася десята програма з МВФ за 25 років співпраці.
«Від 1994 року Україна набирає кредити МВФ. До слова, 2000-му ми повернули всі бори дев’яностих. Якщо громадяни вважають, що фонд – ворог, то і люди, які з ним домовляються – також неприятелі. Мені здається, що тут у громадян розпочинається легенька шизофренія», – зазначає фінансовий експерт.
Також Андрій Блінов продовжив аналогію між МВФ і стоматологом.
«В середньому до зубного лікаря ми навідуємося раз на два роки. Фактично, з такою періодичністю ми беремо й кредити у фонду. Отож ми лікуємося у стоматолога, латаємо дірки, та потім наше здоров’я залежить від догляду, тобто нас самих», – каже фінансовий експерт.
Утім, ми кожного разу стаємо на ті самі граблі, запевняє Андрій Блінов.
«МВФ контролює два показники – дефіцит бюджету і дефіцит платіжного балансу. Кожен уряд стикається із ідеєю потратити більше, аніж ми можемо собі дозволити. У такі моменти ми змушені звертатися до МВФ, який є обмежуючим бар’єром», – пояснює фінансовий експерт.
Якби не було фонду, то цього року мінімальна зарплата зросла б не на десять відсотків, а на двадцять п’ять, каже Андрій Блінов.
«Дефіцит бюджету був би не два відсотки, а п’ять. Усе заради виборів. Де б ми брали гроші? З друкарського верстата, й тоді мали б ми інший обмінний курс. Я думаю, що МВФ – це наш партнер, з яким можна домовлятися по-різному», – наголошує фінансовий експерт.
Політики кажуть, що МВФ висуває вимоги. Втім, це найбільша неправда, запевняє Андрій Блінов.
«МВФ хоче від нас двох речей: відносно збалансований бюджет та платіжний баланс. Далі ви можете звести дефіцит бюджету, тобто відмінність між доходами і видатками, наприклад, два відсотки ВВП. В уряду запитують, що він збирається робити? Уряд пропонує підняти ціну на газ і провести пенсійну реформу. Тоді МВФ просить показати розрахунки і каже у що вірить, а у чому сумнівається, вносить свої корективи. У результаті політики спекулюють і кричать про те, що МВФ нав’язує Україні риторику», – додає фінансовий експерт.
Нагадаємо, що раніше експерти пояснили, чому вимоги МВФ не є складними для виконання.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1
2345678
9101112131415
16171819202122
23242526272829
30