Авторизація

» » » МЗС Польщі виділило 30 тис. євро на допомогу психіатричній лікарні в Луганській області

МЗС Польщі виділило 30 тис. євро на допомогу психіатричній лікарні в Луганській області

МЗС Польщі виділило 30 тис. євро на допомогу психіатричній лікарні в Луганській області
Міністерство закордонних справ Польщі пожертвувало 30 тис. євро на допомогу для психіатричної лікарні у місті Сватове у Луганській області на сході України, куди потрапляють пацієнти, котрі постраждали під час війни на Донбасі.
Ця психіатрична лікарня розташована у частині Луганської області, яку контролює влада України. Це єдиний подібний центр, що працює в регіоні, – повідомляє Польське радіо.
«На вибір цього місця як найліпшого пункту для поліпшення доступу до психіатричної допомоги вплинуло розташування лікарні. Вона знаходиться на безпечній відстані від зони бойових дій, але достатньо близько, аби приймати пацієнтів з тих теренів, також з окупованої сепаратистами території», – сказала радниця-посланниця посольства Республіки Польща у Києві Йоанна Юревич, котра відвідала Сватове під час візиту моніторингу за проектами МЗС Польщі на Донбасі.
Її слова підтвердила ординаторка одного з відділень лікарні Олена Ямпольська: «До нас потрапляють хворі, котрі загубилися під час обстрілів та втратили документи. Трапляється, що вони знають тільки своє ім’я, і тому їхню особу встановити неможливо. У 2014 році до нас евакуювали пацієнтів з психіатричних лікарень у Луганську. Родини тих людей залишилися на окупованих теренах і з ними немає контакту».
За словам лікарки, число пацієнтів лікарні залежить від ситуації на передовій. У періоди, коли бої припиняються, деяких пацієнтів забирають їхні родини. Коли ситуація загострюється, у лікарні може перебувати навіть тисяча людей.
За кошти МЗС Польщі вдалося придбати терапевтичне та реабілітаційне обладнання, відремонтувати та умеблювати два приміщення у лікарні, створити кімнату для арттерапії, а також провести вишколи персоналу експертами з Польщі.
За словами Ямпольської, вишколи – особливо важливі для лікарів.
«Це чудово, що хоча би протягом декількох днів ми могли порівняти свій досвід зі знанням фахівців, котрі займаються лікуванням травм. Українська психіатрія у цій сфері є далеко за Європою», – сказала лікарка. Вона висловила надію на продовження співпраці з Польщею у майбутньому.
«Люди, котрі страждають з приводу психічних розладів, під час воєн є особливо вразливими. Крім того, травматичний досвід під час збройних конфліктів призводить до більшої кількості хворих з посттравматичним стресовим розладом. Важливо забезпечити їм спокійний притулок. Тому саме проекти психологічної підтримки є одним з пріоритетів польської допомоги для України», – сказала радниця-посланниця Юревич.
«У межах програми Малих грантів МЗС у посольстві ми намагаємося бути присутніми в Луганській області, де потреби є дуже великим, і не завжди туди доходить гуманітарна допомога», – додала вона.
Цей проект – це продовження попередньої роботи МЗС Польщі, наприклад, повне оснащення обладнанням для лапороскопії відділення хірургії лікарні в місті Рубіжне, де перебуває 6 тис. тимчасово вимушених переселенців із зони бойових дій, а також вишколи у Варшаві для українських психологів та психіатрів у сфері лікування посттравматичного стресового розладу.
У 2017 році Польща пожертвувала на допомогу 2,55 млрд злотих (приблизно 600 млн євро); на проекти в Україні було виділено 228,6 млн злотих (53 млн євро).

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930