Авторизація

» » » Голова парламенту має невідкладно призначити слухання з фізичної безпеки журналістів

Голова парламенту має невідкладно призначити слухання з фізичної безпеки журналістів

Голова парламенту має невідкладно призначити слухання з фізичної безпеки журналістів
Голова парламенту має невідкладно призначити слухання з фізичної безпеки журналістів
Фото: Микола Тис/ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Ситуація з фізичною безпекою журналістів в Україні викликає стурбованість як професійного середовища, так і авторитетних у світі організацій, зокрема, Міжнародної та Європейської федерацій журналістів, офісу представника ОБСЄ з питань свободи медіа. Індекс фізичної безпеки журналістів, який Національна спілка журналістів України веде разом із партнерськими організаціями, фіксує великий рівень агресії до представників ЗМІ, зокрема жінок, що є особливо обурливим.
Про це повідомляє Національна спілка журналістів України.
Зазначається, що «випадки реального покарання нападників на журналістів і редакції майже відсутні. Безкарність за злочини проти журналістів спостерігається на всіх етапах і рівня: від села і району – до столиці. Слідство зволікає з відкриттям проваджень про напади на журналістів або взагалі відмовляє. Постійно затягуються або розвалюються розслідування справ. Лише одиниці справ доходять до суду і, зрештою, ще менше – закінчуються обвинувальним вироком, що набрав чинності.
Політики та високопосадовці дозволяють собі агресивну поведінку щодо журналістів, виправдовують напади на них, а часом і звинувачують в цьому самих представників ЗМІ. Все це є ознаками системної безкарності за злочини проти журналістів, що ставить під загрозу вільне і незалежне функціонування преси як ключового інституту демократичного суспільства.
Одним із реальних кроків задля зрушення ситуації з «мертвої точки» є максимальне виведення всіх справ про напади на журналістів у публічну площину з реальними звітами керівників силових структур, приверненням уваги всього українського політикуму та наших міжнародних партнерів. Найефективнішим майданчиком для цього є майданчик українського парламенту як найвищого законодавчого органу держави, а найдієвішим і найреальнішим механізмом – проведення парламентських слухань щодо стану фізичної безпеки журналістів в Україні.
Парламентські слухання – це інструмент захисту журналістів, а відтак – прав людини, свободи слова і демократії як базових засад європейського цивілізаційного вибору України.
Змушені констатувати, що відповідна ініціатива, яку не перший рік просуває Національна спілка журналістів України як найбільша журналістська організація у державі, щороку блокується в стінах парламенту.
Натомість там із дивною і загрозливою регулярністю з’являються законопроекти, що мають на меті обмежити свободу слова, посилити тиск на ЗМІ та журналістів, створити правові передумови для розправи з інакомислячими, сіяти атмосферу страху та ворожнечі. Це не може не викликати стурбованості в журналістському середовищі, головним голосом якого є НСЖУ.
Національна спілка журналістів України вимагає від Голови Верховної Ради України невідкладно внести до сесійної зали ініціативу щодо призначення у 2019 році парламентських слухань щодо фізичної безпеки журналістів в Україні та використати всі наявні політичні й правові важелі для забезпечення результативного голосування з цього питання.
В Україні 9 років не було парламентських слухань з питань свободи слова.
Пане Парубій! Виконайте свій обов’язок голови парламенту і поставте це питання на голосування! Доведіть свої слова про підтримку журналістів і свободи слова конкретною справою».

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Январь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031