Авторизація

» » » СБУ заблокувала 300 інтернет-ресурсів, які РФ використовувала для ведення гібридної війни проти України

СБУ заблокувала 300 інтернет-ресурсів, які РФ використовувала для ведення гібридної війни проти України

СБУ заблокувала 300 інтернет-ресурсів, які РФ використовувала для ведення гібридної війни проти України
СБУ заблокувала 300 інтернет-ресурсів, які РФ використовувала для ведення гібридної війни проти України
Фото: pixabay
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Протягом 2018 року Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки (ДКІБ) СБ України реалізовано комплекс заходів, які спрямовані на протидію гібридній агресії РФ в інформаційній сфері.
Про це повідомляє прес-центр відомства.
«Слідчими підрозділами СБУ здійснюються досудові розслідування у межах 83 кримінальних проваджень стосовно власників та адміністраторів спільнот антиукраїнського спрямування, які свідомо поширювали заклики до повалення конституційного ладу і державної влади, масових заворушень та інших протиправних дій. У поточному році у межах цих кримінальних справ 23 особам було повідомлено про підозру та винесено 15 обвинувальних вироків суду», – йдеться у повідомленні.
Зазначається, що протягом 2018 року особливу увагу також приділено профілактиці правопорушень в інформаційній сфері. Зокрема, вжито заходи превентивного впливу щодо 220 адміністраторів Інтернет-спільнот, які поширювали в мережі матеріали деструктивного змісту на аудиторію понад 10 мільйонів Інтернет-користувачів. Таким чином Служба не допустила скоєння злочинів, відповідальність за які передбачена Кримінальним кодексом України, а саме ст. 109 (дії спрямовані на насильницьку зміну чи повалення конституційного ладу або на захоплення державної влади), ст. 110 (посягання на територіальну цілісність і недоторканість України) та ст. 258-3 (створення терористичної групи чи терористичної організації).
Крім того, Департаментом контррозвідувального захисту інтересів держави у сфері інформаційної безпеки СБУ також заблоковано доступ до понад 300 Інтернет-ресурсів, які використовувались РФ у ході ведення гібридної війни проти України, а також міжнародними злочинними угрупуваннями для поширення деструктивного інформаційного контенту.
Спільно з органами освіти та за підтримки громадських організацій СБУ започаткувала проект «Безпечний Інтернет та медіаграмотність», для формування в учнів та молоді навичок інформаційної безпеки під час користування соціально орієнтованими ресурсами мережі Інтернет.
У 2018 році за підготовленими ДКІБ методичними матеріалами проведено правороз’яснювальну роботу серед співробітників органів державної влади та управління, орієнтовану на дотримання ІТ-безпеки, а також попередження загроз функціонуванню державних Інтернет-ресурсів.
Служба безпеки України закликає Інтернет-користувачів критично оцінювати поширюваний у соціальних мережах інформаційний контент та пам’ятати про те, що в умовах гібридної агресії Російської Федерації проти України ключовими методами російських спецслужб є тенденційне поширення матеріалів та дезінформація для маніпулятивного впливу на суспільну свідомість українських громадян.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930