Авторизація

» » » Юрист-кримінолог припустила, що про замовника замаху на Гандзюк було відомо з самого початку

Юрист-кримінолог припустила, що про замовника замаху на Гандзюк було відомо з самого початку

Юрист-кримінолог припустила, що про замовника замаху на Гандзюк було відомо з самого початку
Юрист-кримінолог припустила, що про замовника замаху на Гандзюк було відомо з самого початку
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Якщо попередньо відомий організатор злочину, то це та людина, яка є зв’язковим механізмом між замовником і виконавцями. Це означає, що в нього вже є відповідь на запитання, яке цікавить слідство.
Це зауважила юрист-кримінолог Анна Маляр у ефірі програми «Перші про головне. Коментарі» на телеканалі ZIK.
Юрист вважає, що у випадку, якщо справу передадуть до СБУ, то її там або «поховають», або знайдуть у ній «руку Кремля».
«Наразі кваліфікація справи відбувається за статтею 115 ККУ про умисне вбивство. Тоді як Кримінальний процесуальний кодекс України чітко встановлює злочини, які може розслідувати СБУ, і в цьому переліку немає умисного вбивства. Тому мені хотілося б почути від Генеральної прокуратури, як юридично вони мотивують те, що передають справу до СБУ?
Ще одне питання, яке мені не зрозуміле, стосується того, що частина провадження вже розслідувана. Тобто вже встановлені виконавці та організатор. І як окремо можна встановити замовника, якщо докази по виконавцях і організатору були встановлені в іншому провадженні та іншим органом?» – підкреслює Анна Маляр.
До того ж, наголосила експерт, якщо 115 статті ККУ про умисне вбивство немає в правилах підслідності, то це дає право суду в майбутньому визнати докази, які будуть здобуті СБУ, недопустимими. І в цій ситуації буде дуже просто всю провину перекласти на «корумповані суди».
«Я вважаю, що справу Катерини Гандзюк в процесуальному сенсі не варто об’єднувати з усіма нападами на активістів. Адже вона була не просто активісткою, а все ж мала певні повноваження, приймала рішення, несла за них відповідальність. Тобто вона могла активними діями не давати комусь незаконно заробляти гроші, зловживати своїми владними повноваженнями, а тому тут може бути зовсім інший рівень та мотиви замовлення її вбивства», – пояснила Маляр.
Щодо вірогідності знайти замовника злочину, юрист зауважила, що рівень розкриття злочинів в усьому світі складає приблизно 50%, тобто не дуже високий.
«По цій справі вже є затриманих п’ять осіб, серед яких, як повідомляє поліція, є організатор. Це означає, що є з ким працювати, щоб з’ясувати, хто ж насправді є замовником. Відтак, я припускаю, що від самого початку було відомо, хто є замовником, і саме тому слідство було спрямоване хибним шляхом.
Зокрема була не та кваліфікація, натомість від самого початку були всі ознаки замовного вбивства, а не хуліганства. До того ж затримали та ще й взяли під варту не ту особу. Тобто прогледіли і поліція, і прокуратура, і суд – хіба таке може бути випадково?» – зазначає Анна Маляр.
Як повідомлялося, Генеральний прокурор України Юрій Луценко заявив про витік інформації у справі Катерини Гандзюк. За його словами, частина народних депутатів України розгорнула «піар на крові», і в підсумку стався «витік» однієї із версій у ЗМІ.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Апрель 2019    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
2930