Авторизація

» » » Каталонія не створить прецеденту для узаконення анексії Криму, – американський експерт

Каталонія не створить прецеденту для узаконення анексії Криму, – американський експерт

Каталонія не створить прецеденту для узаконення анексії Криму, – американський експерт
Попри всю складність ситуації з референдумом за незалежність Каталонії, його не можна ставити в один ряд з насильницьким плебісцитом у Криму, про який кримчани навіть не згадували до приходу російських військ на український півострів.
Таку думку висловив провідний американський експерт в питаннях Східної Європи Девід Крамер, – повідомляє Укрінформ.
«У Криму відбувся насильницький референдум з присутністю російських військових на півострові. Кримчани до цього навіть не вимагали голосування, Росія просто нав’язала цей плебісцит, і його результати потім так і не були визнані на міжнародному рівні», – зауважив експерт.
Нинішню ситуацію в Каталонії, за його словами, також не можна назвати простою. «Багато хто висловився «за», але так само багато каталонців не підтримали ідеї референдуму. Водночас, і уряд Іспанії не визнав його», – зазначив Крамер.
Він заперечив, що між Кримом і Каталонією можна проводити якісь паралелі чи говорити про створення прецеденту, хоча такі спроби можливі, наприклад, з російського боку. «Згадайте, як відбувалися спроби назвати прецедентом ситуацію в Косово», – навів приклад експерт.
«Ситуація в цих двох випадках. Як правило, люди повинні мати право на самовизначення», – зауважив експерт, мотивуючи свою позицію основами демократії та прав людини.
Водночас він підкреслив, що в певних ситуаціях, як було з українським півостровом, це право інтерпретується зовсім у протилежний спосіб.
«У випадку з Каталонією, голосування відбувалося самостійно в суверенній країні, де всі процеси розвивалися органічно. У Криму ж референдум був нав’язаний та проходив в умовах російської окупації, що одразу ставить під сумнів легітимність будь-якого плебісциту», – пояснив Уоллін.
Відповідаючи на уточнююче запитання, чи здатне визнання незалежності Каталонії у майбутньому створити прецедент для визнання Криму, експерт зазначив, що це було би можливим лише за однакових передумов. У цьому зв’язку він акцентував, що Росія ввела свої війська (хоч і без розпізнавальних знаків) на півострів, і жителі Криму голосували, фактично, під дулами автоматів. За його словами, це кардинальна відмінність, яка виключає порівняння ситуації в Каталонії і Криму.
У цьому зв’язку експерт звернув увагу, що навіть союзницькі з Росією держави, такі як Білорусь та Казахстан, не підтримали від’єднання Криму від України. «Це означає, що референдум у Криму був «дутим» і наспіх сфабрикованим», – підсумував Крамер.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 12345
6789101112
13141516171819
20212223242526
27282930