Авторизація

» » » Розподіл морських тварин зміниться через потепління океану

Розподіл морських тварин зміниться через потепління океану

Розподіл морських тварин зміниться через потепління океануВикористовуючи глобальну кліматичну модель і історичні спостереження за поширенням видів на північно-східному шельфі США, вчені виявили, що поширення важливих для господарської діяльності видів тварин буде продовжувати змінюватися. Це пов'язано з потеплінням вод в Світовому океані, яке йде в два-три рази швидше, ніж передбачали вчені. Про виводи авторів дослідження, опублікованого в журналі Progress in Oceanography, повідомляє портал Phys.org. Отримані вченими результати показують, що температура океану продовжуватиме впливати на вибір місця існування комерційно і туристично важливих видів морських тварин. Наслідки може відчути на собі рибальство.

Популяції багатьох видів вже переміщаються на північ. Протягом останнього десятиліття температура морської поверхні в затоці штату Мен нагрівалася швидше, ніж 99% світового океану. Зараз там спостерігається інша тенденція: морські тварини переміщаються на великі глибини. При цьому вчені не виключають, що вони будуть переміщатися і в північному напрямку. Відмінність нового дослідження від попередніх, за словами вчених, в тому, що при вивченні переміщень видів використовувалася кліматична модель більш високої роздільної здатності: нова модель має розширення в 10 км, тоді як старі - 100 км.

"Це дозволяє зробити моделювання океанічних і атмосферних характеристик набагато точніше", - зазначив один з авторів дослідження Вінсент Саба. Вчений порівняв різницю між результатами із зображенням на старому телевізорі з новою моделлю з високою роздільною здатністю.

Основні північні види затоки Мен, в тому числі американська камбала, атлантична тріска і інші, можуть покинути тепліше середовище проживання. У той же час прогнозоване потепління океану в затоці Мен може створити сприятливі умови для популяцій американських омарів.

Ті види, які зміщуються на північ, будуть все одно користуватися попитом у покупців, що змусить рибалок вкладати більше коштів для їх вилову. Вчені підкреслюють, що зміна клімату і його наслідки приносять регіону економічні, екологічні та соціальні проблеми. "Важливо розуміти масштаби цих змін, щоб ми могли точніше планувати і пом'якшувати несприятливі наслідки міграцій морських видів тварин", - сказав провідний автор дослідження Крістін Кляйснер.

Читати також: Один з найбільших льодовиків розколовся у Гренландії

Кліматичні зміни часто мають етнографічні та культурні наслідки. Наприклад, група кліматологів з Гавайського університету в Маноа опублікувала дослідження про те, що в майбутньому кількість випавшого на Гаваях взимку снігу буде в середньому в 10 разів менше нинішньої. Це може привести до зникнення снігового покриву вже до кінця століття, що буде критичним для туристичної галузі - багато хто приїжджає на Гаваї саме для того, щоб побачити сніг.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июль 2021    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031