Авторизація

» » » День Захисника і не тільки: Які свята в Україні відзначають 14 жовтня та в чому їхні особливості

День Захисника і не тільки: Які свята в Україні відзначають 14 жовтня та в чому їхні особливості

День Захисника і не тільки: Які свята в Україні відзначають 14 жовтня та в чому їхні особливості
День Захисника і не тільки: Які свята в Україні відзначають 14 жовтня та в чому їхні особливості
Свята на 14 жовтня
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Сьогодні українці мають додатковий вихідний, адже на цей день тижня випадає державне свято – День Захисника України. Окрім цього, 14 жовтня відзначається Покрова Пресвятої Богородиці та День українського козацтва.
Розповідаємо детально про кожне із них, а також чому їхні дати співпадають.
День Захисника України
У 2015 році, за ініціативою тодішнього президента Петра Порошенка, на зміну радянській традиції святкувати 23 лютого День захисника Вітчизни, було встановлено нову дату і нову назву свята всіх українських захисників. Відтоді 14 жовтня стало Днем Захисника України, державним святом та офіційним вихідним.
Святкують цей день традиційними заходами, які проводять по всій Україні. Зокрема, у найбільших містах України проводять урочистості на військову тематику, паради, а всі державні установи країни піднімають український стяг.
Окрім цього, у День захисника українці вшановують пам’ять усіх полеглих воїнів унаслідок збройних конфліктів.
Цього року до Дня Захисника у усіх обласних центрах України відкриється виставка «Фактор свободи» із новим поглядом на відомі історичні постаті Івана Мазепи, Симона Петлюри та Степана Бандери.
Подарунком «Укрзалізниці» всім українцям до вихідних на День захисника буде додаткове курсування поїздів популярних напрямків: Київ – Львів, Київ – Дніпро, Львів – Одеса та інші. Додатково про напрямки та час відправлення читайте за посиланням.
День Захисника і не тільки: Які свята в Україні відзначають 14 жовтня та в чому їхні особливості

День Українського козацтва
Водночас із 1999 року 14 жовтня у нашій країні відзначають День Українського козацтва. Зважаючи на велике значення та місце козацтва в українській історії та зародженні державності, експрезидент Леонід Кучма наказав щорічно відзначати пам’ятну дату на честь українського козацтва саме у цей день.
Святкові заходи зазвичай влаштовують всеукраїнські громадські організації, а також місцеві козацькі утворення.
Вже 27 років поспіль влаштовуються кінні походи, походи козацької чайки до берегів іноземних держав, а також різного роду турніри та змагання серед борців козацьких видів бойових мистецтв.
На початку 2000-х років були навіть створені Всеукраїнська Федерація козацького двобою, а також Міжнародна федерація бойового гопака.
День Захисника і не тільки: Які свята в Україні відзначають 14 жовтня та в чому їхні особливості

Покрова Пресвятої Богородиці
Із давніх-давен, усі православні християни та греко-католики 14 жовтня святкують Покрову Пресвятої Богородиці, велике церковне свято.
Започатковано святкування Покрови ще за часів хрещення Русі, однак особливо шанувати його почали у 12 столітті.
Існує декілька легенд щодо походження цього свята. Відповідно до одної з них, деяке давнє язичницьке плем’я атакувало та намагалось захопити головне місто всіх православних християн – Константинополь, через що містяни звернулись із молитвою до Богородиці із проханням про захист. Почувши молитви, Мати Христа врятувала людей, вкривши своєю покровою так, що вороги більше не могли їх побачити.
Однією з народних прикмет, що знаменує прихід Покрови, є листопад або перший сніг. До кінця вересня-початку жовтня, зазвичай, уже завершуються всі сільськогосподарські роботи, що означає, що врожай зібрано, тож можна робити приготування до весіль.
У цей час починались сватання, а дівчата молились до Богородиці, аби та прислала до хати бажаного коханого хлопця. Тому Покрови Пресвятої Богородиці ще називають святом-покровителем весіль.
Інша народна прикмета стверджує: яка погода на Покрову, така буде і взимку; якщо на свято Покрови не випав сніг, то й до самого грудня не випаде; а якщо в цей день було вітряно, то і весна такою вітряною буде.
День Захисника і не тільки: Які свята в Україні відзначають 14 жовтня та в чому їхні особливості

Чому святкуємо три свята в один день?
Усі три свята – День Захисника України, День Українського козацтва та Покрова Пресвятої Богородиці пов’язані між собою, а саме походять одне від іншого.
Приводом для двох інших на початку стало свято Покрови.
Історики пишуть, що Покрова Пресвятої Богородиці було дуже великим святом для запорозьких та українських козаків, адже їх головною святинею була Діва Марія.
У зв’язку з цим, для вшанування особливого місця козацтва в сучасній історичній пам’яті, і було вирішено відзначати День козацтва в день Покрови.
Як вже було зазначено, День Захисника України прийшов у наші суспільні традиції на зміну радянському Дню захисника Вітчизни. А причиною вибору саме дати 14 жовтня для святкування Дня Захисника України стало з одного боку традиційне шанування пам’яті українського козацтва в цей день, а з іншого – пам’ятна дата створення Української повстанської армії.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Июнь 2023    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930