На Закарпатті відкрили перший музей виноградарства і виноробства
"/>
Я погоджуюсь з
правилами сайту та
політикою приватностіУ суботу, 12 жовтня, у м.Берегове відбулося урочисте відкриття Музею винороба Чизай.
Про це повідомила пресслужба
Закарпатської ОДА.
Символічну стрічку перерізали голова Закарпатської облдержадміністрації Ігор Бондаренко та засновник виноробної компанії «Шато Чизай» Геннадій Гутман.
В музеї знаходяться експонати, що розповідають про місцевий «сонячний напій» та робочий інвентар, який у давнину використовували для виробництва вина. Окраса – старовинні діжки для зберігання напою XVII сторіччя, коли всі винні підвали були у володіннях угорської шляхти. Найстарішому пресу для вина 300 років. У Музеї Шато Чизай можна побачити старовинний виноградарський і виноробний реманент, і дізнатися, як саме наші предки виготовляли легендарний напій. Ці знання живі в цих предметах і в уміннях місцевих майстрів.
Згідно з історичними даними, винороб Чиз жив в урочищі Чизай поблизу Берегова у XIII столітті, володів виноградниками й виготовляв вино. Саме тут і розташоване Шато Чизай. Музей поєднує старовинні експонати й сучасні інтерактивні елементи. Екскурсія цікава дорослим і дітям, також передбачені розваги.
Нагадаємо, на Близькому Сході вино було відоме з ІІІ тисячоліття до нашої ери, проте популярнішим там було пиво. Найдавніші кісточки винограду виявлено у Фракії, в районі сучасної Болгарії. Вони походять з VI тисячоліття до нашої ери. Хто і коли винайшов вино? На сьогодні немає однозначної відповіді. За право називатися першими виноробами сперечаються одразу кілька країн.
Долучайтесь до нас у Facebook