Про це йдеться в заяві Комітету захисту журналістів (CPJ).Більше двох третин журналістів, загиблих в 2015 році під час виконання своїх обов'язків, за даними правозахисників, були вбиті цілеспрямовано. Їх вирішили знищити і навмисно вбили у зв'язку з їх журналістською діяльністю,
Згідно з підрахунками, за рік по всьому світу померли насильницькою смертю в цілому 69 журналістів, на 8 більше, ніж роком раніше.
У той же час правозахисна організація "Репортери без кордонів" у своєму річному звіті, опублікованому того ж дня, говорить про 67 журналістів, убитих при виконанні службових обов'язків, тобто на одного більше, ніж в 2014 році.
Однак ще в 43 випадках мотиви вбивства поки не з'ясовані остаточно, так що всього за рік, за даними "Репортерів без кордонів", загинули 110 журналістів.
Крім того, цього року втратили життя 27 представників громадянської журналістики та 7 співробітників ЗМІ.
40 відсотків з усіх загиблих журналістів були вбиті ісламістами терористичних організацій "Аль-Каїда" і "Ісламська держава". Найнебезпечнішою країною залишається Сирія, хоча кількість загиблих там репортерів дещо зменшилася - через те, що в країні залишилося не так вже багато журналістів, а іноземні ЗМІ практично не посилають репортерів в зону військових дій.
Однак приблизно у двох третинах випадків журналісти втратили життя поза зон військових конфліктів.
Так, вперше в список країн, небезпечних для журналістів, потрапила Франція - у зв'язку з нападом на редакцію сатиричного журналу Charlie Hebdo.
Долучайтесь до нас у Facebook