Авторизація

» » » Dell і гальмування податкової реформи: Відому американську компанію запідозрили у зриві тендеру ДФС

Dell і гальмування податкової реформи: Відому американську компанію запідозрили у зриві тендеру ДФС

Dell і гальмування податкової реформи: Відому американську компанію запідозрили у зриві тендеру ДФС
Dell і гальмування податкової реформи: Відому американську компанію запідозрили у зриві тендеру ДФС
DELL. Фото GettyImages/Global Images Ukraine
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Через спробу зриву державних закупівель працівники ДФС можуть не отримати нові комп’ютери, а це ще більше гальмуватиме податкову реформу. Цікаво, що фірма, яка й подала скаргу в Антимонопольний комітет на торги, оголошені фіскалами, у попередніх тендерах заручалась підтримкою відомого виробника техніки Dell. Невже фахівці місцевого офісу на стільки хочуть заблокувати торги з невигідним результатом, що готові пожертвувати репутацією відомої компанії?
Участь у державних закупівлях дає законослухняним підприємцям і компаніям великі можливості змагатись у прозорих аукціонах з подальшим підписанням договорів. Але виявляється є учасники, які хочуть зірвати торги – просто зробити так, щоб вони не відбулися. Відчути всі наслідки від дій таких «діячів», схоже, цього разу доведеться цілій Державній фіскальній службі України.
Державні закупівлі через систему ProZorro для України означають серйозний прогрес і успіхи в антикорупційній політиці. Близько чверті ВВП країни щорічно витрачається на покупку товарів і послуг за рахунок коштів бюджету. За два роки закупівлі через ProZorro стали обов’язковими для держустанов, в системі з'явилося 1,71 млн торгів з очікуваною вартістю 127 млрд грн, з яких вже успішно завершилися 81,5%. При цьому вдалося заощадити понад 38 млрд гривень для державного бюджету. Погодьтеся, цифри значні. Але чому не всі 100% торгів завершуються успішно? Виявляється, причиною зриву закупівель можуть бути і чиї щось не дуже чесні ігри.
Це, наприклад, стосується торгів, оголошених Державною фіскальною службою на закупівлю 11000 персональних комп'ютерів на суму 220 млн грн. На чесні торги зголосились сім учасників: ТОВ «ЕДВАНСЕД КОМ’ЮНІКЕЙШН ТЕХНОЛОДЖІ» (Lenovo), ТОВ «Уліс Сістемс» (Lenovo), ТВО «НВП« ВІТ» (DELL), ТОВ «ГЛОБАЛ ІНТЕГРЕЙШН ГРУП» (без авторизації виробника), ТОВ «КОМПАНІЯ КИТ» (HP), ТОВ «НВП« Енглер »(HP), ТОВ« Технології для бізнесу »(HP).
Однак один з учасників – саме той єдиний «неавторизований» ТОВ «ГЛОБАЛ ІНТЕГРЕЙШН ГРУП» подає скаргу в Антимонопольний комітет. ГІГ вважає, що замовник порушив порядок проведення торгів. Якщо ж вивчити суть скарги, то виходить, що ставиться під сумнів легітимність офісу іншої американської компанії –НР Inc і вказує на неіснуючі вимоги тендерної документації. Провівши навіть побіжний аналіз пропозицій всіх учасників торгів, складно не помітити деталі: компанія ТОВ «ГЛОБАЛ ІНТЕГРЕЙШН ГРУП» подала свою пропозицію з тотальним невідповідністю вимогам тендерної документації, не надавши в складі своєї пропозиції банківську гарантію, авторизацію від виробника і т.д. Упевнитися в цьому на сайті закупівель може кожен. Погодьтеся, «дитячі» помилки, швидше за, свідчать про чиюсь «дорослу гру». Адже при цьому компанія у своїй скарзі до Антимонопольного комітету посилається на якісь неіснуючі помилки в пропозиціях інших учасників закупівлі.
Що ж, є причини уважніше вивчити історію участі компанії ГІГ і в інших державних закупівлях. Відразу кидається в очі, що комерсанти подають свої пропозиції, заручившись підтримкою відомого виробника техніки Dell.
Виникає питання: чи не бачимо перед собою схему зриву державних торгів? Якщо так, то кому це вигідно? Чи не фахівцям місцевого офісу Dell, в чиїх інтересах ГІГ може допомогти заблокувати торги з невигідним для них результатом.
На офіційному сайті DELL Inc прописані норми політики системи відповідності високим стандартам –комплаенса – для всіх партнерів у всіх країнах . Чи знає головний офіс про дії його представництва в Україні? Напевно, питання для світового лідера IT риторичне. Адже репутаційні ризики занадто великі, щоб дозволяти порушникам політики доброчесності безкарно використовувати простий спосіб зриву торгів. А тим часом про податкову реформу залишається тільки мріяти – фіскали працюють на старій техніці, нову купити не можуть через спроби зриву державних закупівель.
Дмитро Почепцов

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123456
78910111213
14151617181920
21222324252627
282930