Авторизація

» » » Google випустив «дудл» до 200-річчя з Дня народження Пантелеймона Куліша

Google випустив «дудл» до 200-річчя з Дня народження Пантелеймона Куліша

Google випустив «дудл» до 200-річчя з Дня народження Пантелеймона Куліша
Google випустив «дудл» до 200-річчя з Дня народження Пантелеймона Куліша
ZIK
Я погоджуюсь з правилами сайту та політикою приватності
Google відзначив святковим дудлом ювілей одного з найяскравіших діячів українського національно-культурного відродження ХІХ століття Пантелеймона Куліша.
Про це повідомляє пресслужба Google.
Згідно з повідомленням, перший історичний роман українською мовою, найвідоміший твір Куліша «Чорна Рада», надихнула творців ювілейного логотипу, які зобразили на дудлі стилізовану фігуру козака на коні.
Нагадаємо, Пантелеймон Куліш народився 7 серпня 1819 року у місті Воронеж колишнього Глухівського повіту Чернігівської губернії (зараз – Шосткинський район Сумської області). Його дитинство пройшло на хуторі під Воронежем, де в атмосфері особливої поваги до народних традицій, пісень, казок легенд та переказів формувався характер майбутнього письменника.
З кінця 30-х років Куліш був слухачем лекцій у Київському університеті. Але вступити до цього престижного вузу не вдалося, оскільки він не мав документального підтвердження свого дворянського походження. Придбані там знання дозволили йому отримати місце викладача в Луцькому дворянському училищі. В цей же час він заявив про себе як письменник.
Пантелеймон Куліш також є автором першого фонетичного алфавіту української мови – «Кулішівка» - який ліг в основу сучасного українського правопису, і був першим перекладачем на українську мову творів Байрона, Шекспіра, Гете та ін.
Письменник, історик і перекладач свого часу був однією з найколоритніших постатей в українській літературі і викликав до себе величезний інтерес суспільства.

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Май 2020    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031