Третій рейд: українські військові кораблі готуються знову перетинати Керченську протоку
ZIK
Я погоджуюсь з
правилами сайту та
політикою приватностіРФ стала рідше затримувати судна з іноземною реєстрацією, що прямують до українських портів в Азовському морі. У Держприкордонслужбі кажуть, що нині становище в азовських водах відносно спокійне. Втім статус Росії-агресора залишається незмінним. Водночас українське керівництво запевняє, що наші військові судна й надалі курсуватимуть Керченською протокою.
Про це йдеться у сюжеті проекту
«Перші про головне» на телеканалі ZIK.
Згідно з міжнародними домовленостями, Росія не мала і не має права чинити жодних перешкод.
«Згідно з діючою угодою 2003 року про спільне використання вод, наші військові кораблі без будь-якого погодження мають право проходити протокою. Так само, як і російські віськові кораблі. Важливо, щоби не відбулася повзуча анексія Азовського моря», – зазначає заступник міністра з питань тимчасово окупованих територій Юрій Гримчак.
Також в РНБО заявили: разом із нашими кораблями до азовських портів можуть рушити і натівські. Не вірить у таку ймовірність дипломат Богдан Яременко. Каже, жодна з країн альянсу не зацікавлена в конфронтації з росіянами. До того ж, західні партнери не мають юридичних прав перетинати Керченську протоку.
«Україна не вийшла з жодної угоди про спільне використання Азовського моря. І якщо ми запрошуємо інші військові судна, то на це повинна дати згоду РФ», – пояснює дипломат Богдан Яременко.
Що агресор знову не відкриє вогонь – жодних гарантій нема. Одначе сподіватися на серйозну підтримку Заходу за будь-яких можливих варіантів перебігу подій можна лише в одному разі – якщо розірвати з Росією договір про спільне використання морів, уважає військовий експерт Олег Жданов.
«Якщо ми офіційно заявимо, що в Керченській протоці вступає в дію міжнародне морське право, то зможемо запросити іноземних спостерігачів, поставити військову охорону й пройти», – вважає військовий експерт Олег Жданов.
Читайте також:
В Росії зробили тривожну заяву по війні з УкраїноюСвою позицію не приховують родичі полонених моряків.
«Після ще одного рейду Україна може залишитись без кораблів. Вони можуть захопити знову, так само по-піратськи», – переконаний Михайло Мельничук, батько Олега Мельничука.
За попередню агресію в Чорному морі росіяни поплатилися новим пакетом санкцій. А також, під тиском заходу, погодилися на міжнародних спостерігачів в акваторії, проте місія і досі не запрацювала.
До слова,
нагадаємо, що вісьмом російським морякам заборонили в’їзд на територію України.
Антон Коцуконь,
«Перші про головне»Читайте також:
Захід «підставив» Україну в Азовському морі[u][/u]
Долучайтесь до нас у Facebook