Авторизація

» » Польща про вибори в ДНР: Росія експортує свою імітацію демократії

Польща про вибори в ДНР: Росія експортує свою імітацію демократії

Москва обвинувачує американців у тому, що вони руйнують світовий порядок, «експортуючи демократію». Сама ж вона висилає на експорт те, що має: імітацію демократії. По російських виборних рецептах був проведений референдум у Криму й голосування на Донбасі. Не настільки важливо, що «вибори» місцевих «парламентів» і «виконавчих влади» у регіонах Донецької й Луганської області, де закріпилися заколотники, відбулися без дозволу й навіть при протестах київських влади, а також з порушенням законів України. Бунтівники на те і є бунтівниками, щоб не дотримуватися правил, установлених тими, проти кого вони влаштували бунт. 

Минулі в «Луганді» (як називають московські ліберали те, що Кремль іменує «Новоросією») вибори не мають, однак, нічого спільного з елементарними «технічними» правилами демократії. Раз неможливо визначити навіть, скільки людей мають право голосу, оголошений результат виборів не можна вважати достовірним. Раз були відсутні незалежні спостерігачі, операцію по підрахунку голосів можна й слід назвати шахрайством. А списків виборців у «Луганді» не було, і складно назвати спостерігачами 51 ряженого, яких надіслала туди загадкова, створена, мабуть, тільки для цього випадку росіянами Асоціація по безпеці й співробітництву в Європі. Абревіатура назви цієї організації, АБСЄ звучить для російського вуха практично ідентично з ОБСЄ. Європа, США й навіть генеральний секретар ООН Пан Гі Мун не підтримують виборів у Донбасі. Світ їх результатів не визнає.

А Росія так. Чому їй їх не визнати, раз вона сама їх організувала? А те, що до виборчої кампанії не допустили ніякої опозиції, що процес голосування й підрахунку голосів ніхто не контролював, відповідає нормам російської імітації демократії.

Однак ці вибори шкодять, у першу чергу, самим жителям Донбасу. Вони не наближають закінчення збройного конфлікту в регіоні, а навпаки — віддаляють момент, коли можна буде говорити про стабілізацію ситуації, відновлення міст, перспективах нормального мирного життя.

Захід відповість на вибори новими санкціями. Москва, щоб помститися, введе свої, Київ з «обраними» у неділю розмовляти не буде. Я думаю, багато з людей з Донецька й Луганська пішли до виборчих урн, щоб свідомо проголосувати за владу своїх самопроголошених республік. Вони вірили, що це наблизить кінець військового кошмару, митарств, страху. І саме вони виявилися головними обманутими. Москва жадає блискавичного тріумфу, за яким вона намагається сховати жахливу правду про те, що вона втрачає Україну. Вона не хотіла почекати з виборами місяць, щоб влаштувати їх 7 грудня, як того хотіла київська влада. Росія прагне не до нормалізації ситуації на Донбасі, а до того, щоб «Луганда» залишалася гнійною виразкою на тілі України, вогнищем зарази, яку, можливо, пощастить поширити на всю країну, чиї лідери, можливо, зрештою не знайдуть іншого виходу, як у покаянних одіяннях постукати в кремлівські ворота Каносси. Експорт імітації демократії служить саме цій меті.

Автор: Wac?aw Radziwinowicz, Gazeta Wyborcza

Оригінал публікації: Rosja eksportuje swoj? imitacj? demokracjiДолучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Сентябрь 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
 1234
567891011
12131415161718
19202122232425
2627282930