Авторизація

» » Міжнародно-правова відповідь агресору від науковців світу

Міжнародно-правова відповідь агресору від науковців світу

27 листопада в Києві відбулась презентація фундаментальної колективної монографії The Use of Force Against Ukraine and International Law. – Asser Press/Springer, 2018 ( «Застосування сили проти України і міжнародне право»). Презентували цю наукову працю редактор і один з авторів професор Євген Цибуленко (Голова українського земляцтва Естонії, головний натхненник та мотор проекту), співавтори: професор Олександр Мережко, професор Ольга Буткевич, проректор Київського міжнародного університету професор Тетяна Данченко.
Міжнародно-правова відповідь агресору від науковців світу

Без будь-яких перебільшень ця монографія є потужною зброєю на міжнародно-правовому, дипломатичному та інформаційному фронтах російсько-української війни. Вперше під одною обкладинкою викладено фахові позиції двадцяти чотирьох юристів-міжнародників з Європи, Азії, Африки, обох Америк щодо ґрунтовної правової кваліфікації основних подій і явищ міжнародного збройного конфлікту між Росією та Україною.
Міжнародно-правова відповідь агресору від науковців світу

Редактори монографії (професори Є.Цибуленко та С.Саяпін) разом із авторами реалізували дійсно потужний проект, який завдяки мові викладу (англійська) є доступним для введення у науковий обіг більшості країн світу. При тому, що редактори декларували і дотримувалися засадничої орієнтації на академічну свободу авторів щодо формулювання наукових позицій, Євген Цибуленко у своєму виступі підкреслив: у авторів відсутні принципові розбіжності щодо правової кваліфікації подій 2014-2018 років у Криму (військова окупація Росією) і на Сході України (російська військова агресія), щодо статусу Російської Федерації в цих подіях (окупант і агресор).
Міжнародно-правова відповідь агресору від науковців світу

Олександр Мережко, автор, мабуть, найбільш жорсткого концептуального підходу серед викладених у монографії, підтвердив, що з погляду міжнародного права суб’єктами відповідальності за агресію проти України беззаперечно є особи, належні до військово-політичного керівництва Росії (на чолі із Президентом РФ), які цілком заслуговують на статус міжнародних злочинців.

Ольга Буткевич, відзначивши важливість і непересічність презентованої монографії, зокрема, зауважила, що питання виконання і можливого розірвання міжнародних російсько-українських договорів не мусить вирішуватись на догоду політичним вимогам моменту, а повинне реалізовуватися у чіткій відповідності із нормами права міжнародних договорів.

Загальний настрій заходу доречно проілюструвати виголошеною на ньому тезою: перемога України неминуча, це буде не тільки перемога України, але і перемога цивілізації, і перемога міжнародного права. Презентацію підсумували запитання гостей заходу до спікерів з влучними відповідями останніх, імпровізована фотосесія і вручення Євгенові Цибуленку (а в його особі – всім авторам книги) Відзнаки Відділення Асоціації міжнародного права в Україні за непересічний професійний внесок у справу подолання російської агресії проти України.
Міжнародно-правова відповідь агресору від науковців світу

Владислав Максимов
спеціально для "Вектор ньюз"

Долучайтесь до нас у Facebook

Залишити коментар
Новини
  • Останні
  • Перегляди
  • Коментарі
Календар публікацій
«    Август 2022    »
ПнВтСрЧтПтСбВс
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
293031